TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Komplet zmodernizowanych ezt-ów PKP SKM
INFORAIL Karol Wach - Opublikowano: 27.10.2014 10:50:10 3 komentarze
Komplet zmodernizowanych ezt-ów PKP SKM
Wszystkie 21 zmodernizowane ezt-y PKP SKM są już na trasie. Jak już informowaliśmy na łamach InfoRail dwa ostatnie pociągi zostały zaprezentowane w ostatnią sobotę. Teraz komplet zmodernizowanych przez PESĘ i ZNTK Mińsk Mazowiecki jednostek służy już pasażerom. Przekazanie pociągów towarzyszyło Dniu Otwartemu przystanku Gdańsk Śródmieście, który powstaje obok skrzyżowania alei Armii Krajowej i ul. Okopowej. Ma on stanowić ułatwienie dla pasażerów, którzy będą chcieli dojechać do Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, Urzędu Marszałkowskiego czy Komendy Wojewódzkiej Policji. Pierwsi podróżni będą mogli skorzystać z niego już w marcu przyszłego roku. Od niedzieli pasażerowie natomiast mogą już korzystać ze wszystkich zmodernizowanych ezt-ów EN57. To praktycznie nowe jednostki –podkreślają zarówno przedstawiciele producenta, jak i przewoźnika. –Trudno jest sobie wyobrazić funkcjonowanie sprawnego systemu komunikacji publicznej w metropolii gdańskiej bez szybkiej kolei miejskiej –mówił na dniu otwartym Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. –Ale wiemy, że bez wymiany taboru, bez sprawnej infrastruktury nie będzie dobrze funkcjonowała i dowoziła pasażerów do pracy czy szkół. Marszałek zaznaczał, że władze województwa chcą, aby kręgosłupem transportu publiczny w metropolii gdańskiej była właśnie szybka kolej miejska. –Jesteśmy zainteresowani, aby węzły transportowe, usytuowane w różnych częściach przebiegu kolejki mogły łączyć tramwaje, kolej metropolitalną, trolejbusy i autobusy –zakończył marszałek. –Wymienione zostały wszystkie podzespoły, silniki, wstawiono zupełnie nowy układ rozruchowo-jezdny –mówił Tomasz Pawłowski z SKM. –Będziemy się starać, aby nowe składy po Trójmieście kursowały jak najczęściej, a te starsze stanowiły tylko uzupełnienie –dodał.Jak już informowaliśmy na łamach InfoRail o remoncie prędkość eksploatacyjna ezt-ów wzrosła do 120 km/h, dzięki zamontowaniu nowych, asynchronicznych silników. Wykonawca dostosował składy do przewozu osób niepełnosprawnych, zostały w nich zamontowane pochylnie dla osób niepełnosprawnych i rowerów. Pojawiły się także: nowoczesna, jednomodułowa toaleta, z zamkniętym obiegiem, ergonomiczne, wygodne fotele dla pasażerów ze skórzanymi zagłówkami. Ściany wewnętrzne i sufit wykonane zostały ze szklanych poliestrów, ściany działowe w systemie zabudowy szklanej. Nowe jest czoło pojazdu, a także ergonomiczna kabina maszynisty. Pojawiły się także mikroprocesorowe układy sterowania napędem i zespołem trakcyjnym, ogrzewanie nawiewne, system informacji audio-wizualnej zewnętrznej na tablicach kierunkowych LED oraz wewnętrznej na monitorach LCD 38``. Pojazdy są monitorowane i wyposażone w elektroniczny tachograf.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PESA
ZNTK Mińsk Mazowiecki
ezt
PKP SKM
Trójmiasto
Gdańsk
 • Combino – 27.10.2014

  Faktycznie,musi ich być sporo w ruchu,bo co dzwonię do żony jak jest w drodze z pracy lub do pracy,to słyszę odgłos zamykania drzwi charakterystyczny dla tych turbokibli modernizowanych w MM.

 • Combino – 27.10.2014

  Ale z drugiej strony wstyd,że flagowymi pojazdami naszej SKM wciąż są turbokible...

 • MichalK – 29.10.2014

  Skoro już robili te modernizacje, to mogli się chociaż trochę wysilić i zastosować drzwi odskokowo-przesuwne.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....