TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Komunikacja zastępcza na trasie Bielsk-Czeremcha
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 11.08.2017 14:36:06
Komunikacja zastępcza na trasie Bielsk-Czeremcha

W związku z trwającą modernizacją kolejnego odcinka linii kolejowej, od piątku wprowadzona została autobusowa komunikacja zastępcza na trasie z Bielska Podlaskiego do Czeremchy. Do niektórych miejscowości na trasie kolejowej autobusy jednak nie dojadą.

Prowadzona przez spółkę PKP Polskie Linie Kolejowe modernizacja linii Białystok-Czeremcha trwa od marca. To jedna z trzech tzw. linii zapasowych dla trasy Warszawa-Białystok, które przejmą ruch pociągów na czas jej dalszej przebudowy. Pozostałe dwie linie zapasowe, to Ostrołęka-Śniadowo-Łapy i Czeremcha-Siedlce.

Przedstawiciele PKP PLK już wcześniej informowali, że najtrudniejszym wyzwaniem będzie trasa Białystok-Czeremcha, która musi na czas modernizacji zostać zamknięta. Trzeba tam wymienić prawie 70 km torów, a linia jest jednotorowa.

Przez blisko pół roku trwały prace na odcinku Białystok-Bielsk Podlaski, który dla ruchu pociągów był z tego powodu zamknięty i zastąpiony zastępczym transportem autobusami. Od piątku ruch kolejowy tam wznowiono, a zaczęła obowiązywać autobusowa komunikacja zastępcza między Bielskiem Podlaskim a Czeremchą. W związku z tym weszły w życie zmiany w rozkładzie jazdy.

Jak poinformowała spółka Przewozy Regionalne, z braku możliwości dojazdu, niektóre przystanki kolejowe nie będą jednak obsługiwane lub zostały przeniesione w inne miejsca. W pierwszym przypadku chodzi o miejscowości Podbiele i Gregorowce; w Lewkach, Suchowolcach i Kleszczelach autobusy będą zatrzymywały się na przystankach PKS w tych miejscowościach.

Przejazd w autobusach komunikacji zastępczej, oznakowanych logo POLREGIO, odbywa się na podstawie biletów kolejowych; w autobusach nie ma jednak możliwości przewozu rowerów i wózków.

Uruchomienie ruchu na liniach zapasowych planowane jest na jesień. Ma to pozwolić płynnie prowadzić prace na trasie Warszawa-Białystok. Przejmą one bowiem jej ruch pasażerski i towarowy.

W połowie czerwca PKP PLK podpisały umowę na modernizację kolejnego odcinka trasy Warszawa-Białystok, chodzi o odcinek Sadowne-Czyżew. Po zakończeniu prac pociągi będą mogły tamtędy jeździć z prędkością do 160 km/h. Prace mają być realizowane w latach 2017-2019. Wartość umowy wynosi 641 mln zł, z czego 467 mln zł to dotacja z UE.

PKP PLK zakłada, że całą zmodernizowaną linią kolejową Warszawa-Białystok pociągi pasażerskie zaczną kursować od grudnia 2020 roku.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Przewozy Regionalne
Czeremcha
ZKA
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....