TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Koniec helskiej epopei?
INFORAIL - Opublikowano: 13.07.2015 15:22:48 2 komentarze
Hel przed remontem (foto: PKP PLK)

Udało się! PKP PLK poinformowały, że wszystkie perony na stacji w Helu zostały przebudowane. Są wyższe, mają nową nawierzchnię, oświetlenie i czytelne oznakowanie. Zdecydowanie poprawiła się obsługa na drugim peronie ?wyspowym?, który z obu stron zapewnia dostęp do pociągów. Peron jest czterokrotnie szerszy, przez co gwarantuje wygodne i bezpieczne wysiadanie i wsiadanie do pociągów. Wszystkie perony są dostępne dla osób niepełnosprawnych. Remont trasy na Półwysep Helski znacznie się przedłużył. Już przed poprzednimi wakacjami PKP PLK informowały, że inwestycja objęta została specjalnym nadzorem, a wykonawca zobligowany został do składania cyklicznych raportów z wykonanych prac. Teraz udało się zakończyć prace na ostatniej stacji Półwyspu.

Hel zyskał tym samym wyższe perony, ale także nowe oświetlenie, ławki i czytelne oznakowanie. Pasażerowie mogą też krócej i wygodniej podróżować z Helu do Redy. To efekty modernizacji prowadzonej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. W ramach inwestycji dodatkowo zabezpieczono przejazdy kolejowo ? drogowe. Łączny koszt inwestycji na Półwyspie Helskim, współfinansowanych z Regionalnego Programu Operacyjnego to prawie 170 mln zł.

Dodatkowo na Helu komfort obsługi poprawi nowa, trzydziestometrowa wiata. Zarówno wiata, jak i już wykonane elementy małej architektury, zostały stylistycznie dopasowane do zabytkowego budynku dworca.

Dzięki modernizacji odcinka Reda ? Hel skrócił się także czas przejazdu pociągów na Półwysep Helski. Jak informuje zarządca infrastruktury pierwszy etap inwestycji Polskich Linii Kolejowych zakończył się w ubiegłym roku, przy współfinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego na poziomie 117 mln zł. Dzięki tym pracom o 17 minut skrócił się czas przejazdu z Redy do Helu (57 km) i dalej do Trójmiasta. Oprócz torów wyremontowano 12 stacji, 2 wiadukty i 3 mosty, podniósł się poziom bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych.

Koszt drugiego, obecnego etapu modernizacji obejmującego stację Hel, przekracza 49 mln zł i zakończy się jesienią br. Łącznie na rewitalizację i remont linii kolejowej na Półwyspie Helskim przeznaczono prawie 170 mln zł. 73% tej sumy pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
Hel
remont
peron
  • mickam – 13.07.2015

    I bardzo dobrze, że wykonano remont tylko dlaczego na peronach nie ma żadnych wiat chroniących pasażerów przed deszczem albo promieniami letniego słońca ;-)

  • :) – 13.07.2015

    Bo w Helu nie ma promieni letniego słońca :)

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....