TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Korekta na Podkarpaciu, wraca Bieszczadzki Żaczek
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 31.08.2018 10:56:29
Korekta na Podkarpaciu, wraca Bieszczadzki Żaczek

Od niedzieli zmienia się rozkład jazdy pociągów Przewozów Regionalnych na Podkarpaciu. Zmiana podyktowana jest potrzebą dostosowania do harmonogramu prac remontowych prowadzonych przez Polskie Linie Kolejowe - wyjaśnił PAP Jan Prawelski z podkarpackiego oddziału przewoźnika.

Dodał, że najistotniejsze zmiany dotyczą południowej części województwa.

"Na liniach 106/108/107 na wniosek samorządu województwa podkarpackiego Przewozy Regionalne rozszerzają ofertę. Wzrośnie liczba połączeń autobusami szynowymi na tych liniach, a rozkład jazdy będzie dostosowany do potrzeb uczniów, studentów i osób dojeżdżających do pracy" – podkreślił Prawelski.

W sumie na tych trzech liniach będzie dodatkowych 12 par pociągów.

Dodatkowe cztery pary pociągów będzie w relacji Rzeszów–Jasło–Rzeszów (linia 106). Tyle samo dodatkowych pociągów pojawi się na trasie Jasło–Sanok–Zagórz–Jasło (linia 108). Dodatkowa para pociągów będzie też w relacji Sanok–Zagórz–Sanok (linia 108). A dodatkowe trzy pary pociągów w relacji Sanok–Zagórz–Komańcza–Sanok (linia 108/107).

Prawelski podkreślił, że w niedzielę w swój ostatni w tym roku kurs wyruszy wakacyjny "Wojak Szwejk" z Rzeszowa na Słowację - do miejscowości Medzilaborce oraz pociąg do Zamościa.

"Od 30 września na trasę wraca natomiast weekendowy pociąg +Bieszczadzki Żaczek+ kursujący do Komańczy oraz weekendowe połączenie z Rzeszowa do Gorlic. Piątkowy pociąg po przyjechaniu do Gorlic uda się w drogę powrotną do Jasła oraz po krótkim postoju, wyruszy do Zagórza" – powiedział Prawelski.

Od niedzieli znacząca zmiana dotyczyć będzie także linii 68, na której w dni robocze będą kursowały cztery nowe pociągi na odcinku Stalowa Wola Rozwadów–Rudnik nad Sanem. Dodatkowo wszystkie pociągi relacji Przeworsk–Stalowa Wola Rozwadów będą kursowały codziennie.

Jak zaznaczył Prawelski, w związku z pracami modernizacyjnymi na linii 68 od 3 do 20 września zostanie wprowadzona autobusowa komunikacja zastępcza na odcinku Przeworsk – Grodzisko Dolne. "Z tej formy komunikacji będą musieli korzystać wszyscy podróżujący pociągami relacji Przeworsk–Stalowa Wola Rozwadów" – dodał.

Kolejna zmiana będzie dotyczyła także linii 91, na której pomiędzy Rzeszowem a Dębicą będzie kursowała nowa, popołudniowa para pociągów. Z kolei na linii 71 trasa trzech pociągów w relacji Rzeszów–Stalowa Wola Południe-Rzeszów zostanie wydłużona do Sandomierza.

Prawelski przypomniał, że nadal na odcinku Zaklików–Kraśnik (woj. lubelskie) obowiązuje autobusowa komunikacja zastępcza. Linia ta, prowadząca z Rzeszowa do Lublina i ze Stalowej Woli do Lublina jest obecnie modernizowana.

Rozkład jazdy, który wejdzie w życie w najbliższą niedzielę będzie obowiązywał do 20 października br.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Podkarpackie
rozkład jazdy
  • Krzysiek Łatka – 01.09.2018

    O i trumna na zdjeciu ktora jezdzi nadal...

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....