TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Kraków: Ruszył interREGIO do Warszawy
WWW.PR.PKP.PL - Opublikowano: 09.06.2009 14:33:53 7 komentarzy
Kraków: Ruszył interREGIO do Warszawy

 

W piątek 5 czerwca 2009 roku w uroczystej oprawie ze stolicy Małopolski o 7.20 i 11.25 wyruszyły w kierunku Centralnej Magistrali Kolejowej pociągi elektryczne o podwyższonym standardzie –przystosowane do ruchu dalekobieżnego. Wykorzystanie parametrów najszybszej polskiej linii kolejowej pozwoli im dotrzeć do Warszawy Centralnej w czasie 3 godzin i 20 minut. I to tylko za 38,50 zł. Kursy powrotne ok. godz. 12.30 i 18.00.
Na okoliczność uhonorowania odjazdu ze stacji Kraków Główny kolejnych pociągów pracownicy Małopolskiego Zakładu Przewozów Regionalnych w Krakowie świątecznie przystroili główne miejsca dworca w Krakowie kolorowymi balonikami z logo InterRegio. Z chwilą podstawienia pociągów pracownicy naszego Zakładu rozdawali podróżnym w pociągu przygotowane w celu promocji nowego produktu wiatraczki, maskotki oraz liniowe rozkłady jazdy.
Z rozmów przeprowadzanych bezpośrednio wśród podróżnych w pociągu –wynika, iż są oni bardzo zadowoleni z nowych połączeń.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PR
interREGIO
IR
ED72
Kraków
Warszawa
CMK
 • ms-ic – 11.06.2009

  Dziś (10.06 - środa przed długim weekendem) około godz. 18:10 widziałem w peronach stacji Warszawa Zachodnia jedną jednostkę ED72 InterRegio (znowu ta nazwa - jakby nie dało się czegoś po polsku wymyślić...) do Krakowa Głównego. W każdym przedziale, w korytarzu między siedzeniami po około 10-15 osób. Podobny ścisk w przedsionkach - nawet gdybym miał stracić te 38 PLN, to i tak bym nie wsiadł, tylko poczekał na SAWĘ albo LAJKONIKA. Jednakże większość podróżnych w tym dniu to byli raczej studenci i inni pracujący za jałmużnę. Ogólnie uważam, że projekt IR jest kichą, czym robionym na siłę, bez udziału głosów fachowców - o ile jescze są na kolei jacyś fachowcy....

 • aron – 13.06.2009

  Ja też uważam, że jeżeli kogoś nie stac na bilet IC za 100 zł to powinien siedziec w domu albo znalezc sobie lepszą pracę albo rzucic palenie. Sprzeciwiam się uruchamianiu tańszych pociągów

 • 4430 – 14.06.2009

  a sprzeciwiacie się też rozwojowi ruchu kolejowego w Polsce? gdyby nie ta niska cena, to część z tych osób siedziała by w domu- a tak korzystają z życia i sobie jadą gdzie chcą.

 • Wolf – 15.06.2009

  Aron, widzisz, ja jestem studentem i przez to, że kolej sobie żąda za bilety po 100 złotych, to cały rok musze siedzieć w akademiku. Nawet na święta do rodziny nie pojadę, bo zwyczajnie mnie nie stać. InterRegio uważam za bardzo dobry pomysł i oby było takich więcej.

 • Aga – 16.06.2009

  jak jestescie tacy bogacze to latajcie samolotem nam zostawcie pociagi...

 • mk – 17.06.2009

  Ale czego Wy się czepiacie. Jak są chetni do jazdy to dobrze. Może w taki sposób kolej zyska. Tak to narzekacie, że mało jeździ, nikt się nie interesuje. Na zachodzie jest duża konkurencja i ceny także zróżnicowane. A u nas nie ma konkurencji, to lepsze to niż nic.

 • Piecha – 13.09.2009

  Dobry pomysl tylko podstawiac dwie jednostki razem !

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....