TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Kraków: Szybkim `Nikiforem` do Krynicy
UM KRYNICA ZDRÓJ 14.02.2012 - Opublikowano: 14.02.2012 09:45:26
Kraków: Szybkim `Nikiforem` do Krynicy

11 lutego uroczysty przejazd z Krakowa do Krynicy odbył pociąg Nikifor. Małopolski Zakład Przewozów Regionalnych uruchomił go w ramach akcji „Pociąg do ekologii\'.

  


Z grodu Kraka skład wyruszył o godz. 9.15, by na stację w Nowym Sączu dotrzeć kilka minut przed południem. Tutaj wsiedli do niego m.in. Jan Golonka, Starosta Powiatu Nowosądeckiego i Leszek Zegzda, Wicemarszałek Małopolski, który podczas podróży zauważył - „Jest to fantastyczna oferta turystyczna. Komunikacja stanowi podstawę rozwoju regionu\'. Aby więc przy okazji przejazdu promować walory Sądecczyzny, „Nikifor\' zatrzymał się w Starym Sączu. Tutaj na podróżnych czekała kapela regionalna, a także potrawy przygotowane przez koła gospodyń wiejskich oraz stoiska promocyjne Powiatu Nowosądeckiego. Podróż ze Starego Sącza do Krynicy umilał pasażerom przewodnik beskidzki, który opowiadał o historii oraz walorach mijanych miejscowości. Ok. godz. 13.46 pociąg dojechał na stację w Krynicy-Zdroju, gdzie odbyła się uroczystość nadania pociągowi nazwy „Nikifor\'. Na matkę chrzestną wybrano pianistkę prof. Mariolę Cieniawę - Puchała, która - jak każe tradycja - rozbiła butelkę o pociąg. Po tym głos zabrał Leszek Zegzda, który powiedział - „Pięć takich pociągów jeździ po Małopolsce: (Zakopane) Ks. Józef Tiszner, Pawie Pióro (wokół Krakowa), (Tarnów) Jaskółka, (Częstochowa) Jura Krakowsko - Częstochowska. Nazwa tego nawiązuje do Nikifora - marki znanej na całym świecie.\' Następnie senator Stanisław Kogut, kolejarz z zawodu, dodał - „Wszystko zrobię, aby ten dworzec przekazać panu burmistrzowi, gdyż dla mnie nie jest zrozumiałe, że tu nie tętni życie. Krynica będzie żyła, gdy będą szybkie połączenia. Jeśli z Warszawy do Krynicy pociąg dojedzie w trzy godziny, to uzdrowisko będzie tętnić życiem. Przed wojną było takie powiedzenie - Jak cię nie stać na Krynice, to jedz za granicę. Dworzec musi być wyremontowany i unowocześniony\'. Na zakończenie dr Dariusz Reśko, burmistrz miasta podziękował wszystkim za udział w uroczystości. Zapewnił również, że czyni starania o to, aby dworzec ożywić.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Krynica
Acatus
Kraków
Przewozy Regionalne
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....