TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Kujawsko-pomorskie dokupło Elfa
INFORAIL - Opublikowano: 10.08.2015 05:00:46 5 komentarzy
fot. UMWKP

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego podpisał z PESĄ umowę na dostawę dodatkowego Elfa.Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego poinformował o zamiarze podpisania umowy na zakup dodatkowego Elfa. Jak czytamy w uzasadnieniu do przeprowadzenia postępowania został wybrany tryb z wolnej ręki, gdyż w przypadku udzielenia, w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu wykonawcy dostaw, zamówień uzupełniających, stanowiących nie więcej niż 20% wartości zamówienia podstawowego i polegających na rozszerzeniu dostawy, jeżeli zmiana wykonawcy powodowałaby konieczność nabywania rzeczy o innych parametrach technicznych, co powodowałoby niekompatybilność techniczną lub nieproporcjonalnie duże trudności techniczne w użytkowaniu i dozorze, jeżeli zamówienie podstawowe zostało udzielone w trybie przetargu nieograniczonego lub ograniczonego, a zamówienie uzupełniające było przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego i jest zgodne z przedmiotem zamówienia podstawowego.

Możliwość udzielenia zamówienia uzupełniającego przewidziano w ogłoszeniu o zamówieniu z dnia 15 stycznia 2013 roku. Przedmiotem tego postępowania była dostawa do pięciu elektrycznych zespołów trakcyjnych (dostawa 2 elektrycznych zespołów trakcyjnych z możliwością wykorzystania prawa opcji dotyczącym zamówienia dodatkowych do 3 elektrycznych zespołów trakcyjnych) wraz ze świadczeniem usług serwisowych w okresie 5 lat od daty przekazania każdego elektrycznego zespołu trakcyjnego.

W przedmiotowym przypadku zmiana wykonawcy powodowałaby znaczne utrudnienia techniczne. Zamawiający dąży do ujednolicenia posiadanego taboru, ponieważ ujednolicenie pozwala to na zoptymalizowanie kosztów utrzymania floty m.in. poprzez usprawnienie łańcucha dostaw części zamiennych pojazdów oraz uzyskanie ich korzystniejszej ceny, jak i usprawnienie procesów logistycznych, co pozwala na ewentualne krótsze okresy wyłączeń pojazdów z eksploatacji, na czym zależy zamawiającemu. Ponadto ujednolicenie floty pozwala obniżyć koszty LCC (Life Cycle Cost) poprzez serwisowanie pojazdu/ów z zamówienia uzupełniającego w ramach bazy serwisowej zapewnionej już do realizacji zamówienia podstawowego. Pozwala to na należyte i ekonomiczne wydatkowanie środków publicznych przez zamawiającego. Co więcej dostawa pojazdu/ów od tego samego producenta pozwala na zapewnienie pełnej kompatybilności z już posiadaną flotą na poziomie tak jazdy w trakcji wielokrotnej jak i zgodności wszelkich systemów znajdujących się w pojazdach. Zapewnienie takiej zgodności przez innych wykonawców może okazać się niemożliwe ze względu na ochronę praw wyłącznych producenta pojazdów posiadanych już przez zamawiającego. Ponadto personel obsługowy użytkownika posiada już niezbędną wiedzę oraz szkolenia i zezwolenia do pracy na posiadanych przez zamawiającego pojazdach -a warsztat naprawczy wykonujący bieżące czynności konserwacyjne jest wyposażony w dedykowany do tych pojazdów osprzęt, co również bezpośrednio przekłada się na aspekt ekonomiczny oraz funkcjonalny (oszczędność czasu). Ponadto kupno pojazdu od innego Dostawcy celem uzupełnienia docelowej floty będzie powodowało konieczność ujęcia go w systemie zarządzania bezpieczeństwem przewoźnika kolejowego (SMS - Safety Management System).

Zamówienie obejmuje nie tylko dostawę Elfa, ale także świadczenie usług serwisowych.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PESA
kujawsko-pomorskie
Elf
 • Grubas z Bydgoszczy – 10.08.2015

  Buahahhaahah tak się załatwia produkcję. Buahahhahahaah klienci w kolejce stoją przed drzwiami i się proszą o pociągi.

 • Do spaślaka z Bydgoszczy – 10.08.2015

  współczuję twojej matce, że z takim idiotą jak ty musi się męczyć każdego dnia. Oby do września. Wakacje się skończą za trzy tygodnie a ty gimbusie pomaszerujesz znowu do szkoły i jak w latach poprzednich będziesz tradycyjnie pocił jak świnia oraz sapał jak lokomotywa w trakcie lekcji WF.

 • Szymon Mikulski – 10.08.2015

  Pięknie przepisane urzędowe uzasadnienie, ale... z artykułu nie dowiedziałem się kompletnie niczego! Wszystkie informacje, jakie się pojawiają, podane są w tytule. Nie wiadomo, ile teraz łącznie województwo będzie miało pociągów (3? 6?), jakie jakie nowy ezt będzie miał parametry (nawet ile członów!), ile kosztował, kiedy dojedzie... Redakcjo, nie popisałaś się. :(

 • Hmmm – 11.08.2015

  Będzie taki sam jak tamte i będzie 6 sztuk nowych

 • Rafel – 16.08.2015

  Jak 6 sztuk jak umowa jest do 5? :O

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....