TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Kujawsko-Pomorskie ED72 po remoncie wyruszają na trasy
INFORAIL/UMWKP - Opublikowano: 11.01.2013 13:54:59 7 komentarzy
Kujawsko-Pomorskie ED72 po remoncie wyruszają na trasy

Dwa z czterech zakupionych w ubiegłym roku przez Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski elektrycznych zespołów trakcyjnych serii ED72 po gruntownej modernizacji wracają na tory regionu. Pojazdy po remoncie mają nowy wygląd. Zostały wyposażone w klimatyzację, a ich wnętrze przeszło generalny lifting. Uroczyste przekazanie składów do eksploatacji z udziałem członka zarządu Sławomira Kopyścia oraz radnego województwa Przemysława Przybylskiego odbyło się 11 stycznia 2013 roku na dworcu Toruń Wschodni. - To kolejne przedsięwzięcie, które realizujemy z myślą o poprawie bezpieczeństwa i komfortu podróżowania koleją na Kujawach i Pomorzu. W listopadzie na torach pojawiły się nowe pojazdy szynowe zakupione przez spółkę Arriva RP w ramach kontraktu z samorządem województwa. Przygotowujemy się też do zakupu taboru do obsługi połączeń na trasie Bydgoszcz-Toruń w ramach BiT City –mówi marszałek Piotr Całbecki.

Modernizację przeprowadziły wyłonione w przetargu Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego Mińsk Mazowiecki SA. W 2012 roku przebudowie poddane zostały dwa pojazdy, kolejne dwa przejdą remont jeszcze w tym roku. Przedsięwzięcie zostało sfinansowane ze środków rezerwy celowej i Funduszu Kolejowego. Przebudowa 4 pojazdów będzie kosztować łącznie 31 milionów złotych.

W ramach przeprowadzonego remontu zmienił się wygląd pojazdów. Zostało zamontowane czoło o nowocześniejszym, opływowym kształcie z panoramiczną szybą czołową. Pojazdy otrzymały też barwy województwa i klimatyzację. Dwie składane pochylnie umożliwiają podróż osobom na wózkach inwalidzkich. Specjalne uchwyty, po 4 z każdej strony pojazdu, pozwalają na przewóz rowerów.

Jednostki otrzymały nową izolację termiczną i akustyczną. Wymienione zostały wszystkie okna i drzwi. Dzięki zastosowaniu napędu elektrycznego drzwi międzywagonowe są otwierane i zamykane automatycznie. Drzwi boczne zyskały przycisk umożliwiający otwarcie ich przez pasażera. Przebudowie zostały poddane również wnętrza jednostek. Ściany wewnętrzne i panele sufitowe wykonano z tworzyw sztucznych, zamontowano nowoczesne oświetlenie, nowe półki bagażowe oraz stoliki. Każdy pojazd został wyposażony w toaletę zabudowaną w systemie zamkniętym. Kabina jest przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz posiada miejsce do przewijania niemowląt.

Komfortową podróż gwarantują nowe, wysokie, ergonomiczne siedzenia ze składanymi podłokietnikami i zagłówkami ze skóry ekologicznej. System sieci bezprzewodowej WiFi umożliwia podróżującym połączenie z internetem. Wnętrze pojazdu jest monitorowane przez system 20 kamer. System informacji audio-wizualnej składa się z elektronicznych tablic informacyjnych LED na czołach pojazdu nad szybami i po bokach dachu każdego wagonu i tablice wewnętrzne LCD, które będą wyświetlać bieżącą informacją o trasie i lokalizacji pociągu oraz możliwością wyświetlania reklam. System informacji uzupełniają głośniki.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Kujawsko-Pomorskie
ED72
modernizacja
 • Pt47 – 11.01.2013

  Przydałoby się jeszcze trochę informacji o rodzaju modernizacji napędu, wózków itd.

 • sphinx – 12.01.2013

  Napęd nie został zmodernizowany - opory zostały. A artykuł to kopiuj/wklej ze strony UM.

 • Prezes_MW – 12.01.2013

  Jakie ED72, to przecież zwykłe EN57... SKM w trójmieście też kilka składów tak odpicowało, ale i napęd wymienili! Z drugiej strony: napęd oporowy: sprawdzony i niezawodny :)

 • UIC 60 – 13.01.2013

  Przecież oznaczenie taborowe ED72A jednoznacznie informuje ,że ma silniki asynchroniczne......

 • – 13.01.2013

  Jak ktoś widzi tam EN57 zamiast ED72 to raczej nie zobaczy oznaczenia A....

 • sphinx – 13.01.2013

  @UIC 60, i dlatego jest to błąd. Prezentowane ED72 mają stare opory i silniki prądu stałego.

 • umbra – 14.01.2013

  Śląskie i małopolskie ED72A są asynchroniczne. Czy to pójdzie na "Torunianina"?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....