TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Kujawsko-pomorskie Elfy w komplecie
INFORAIL - Opublikowano: 08.02.2015 23:38:42 3 komentarze
Kujawsko-pomorskie Elfy w komplecie

PESA dostarczyła ostatniego z pięciu zamówionych przez samorząd województwa kujawsko-pomorskiego Elfów. Wszystkie zostaną przeznaczone do obsługi linii kolejowej Bydgoszcz-Toruń. Skład od ubiegłego tygodnia jest już w trasie. Aktualnie eksploatuje go obsługująca tę linię spółka Przewozy Regionalne. Zakup jest częścią BiT City - wartego 1,2 mld złotych pakietu projektów inwestycyjnych, którego celem jest komunikacyjna integracja obu stolic województwa.- Nowe zespoły trakcyjne to zupełnie inna jakość w kolejowych przewozach pasażerskich w naszym regionie. Są nowoczesne, ciche, przyjazne środowisku i energetycznie oszczędne przy rozwijanej prędkości 120 kilometrów na godzinę, a przy tym komfortowe ?podkreśla marszałek Piotr Całbecki. Każdy z pociągów posiada 200 miejsc siedzących, klimatyzację, urządzenia umożliwiające przewóz niepełnosprawnych, bezprzewodowy internet, system audiowizualny i ekologiczne toalety. Zakupowi towarzyszy pięcioletni serwis techniczny producenta. To najnowocześniejsze pociągi w regionie, co ważne z lokalnego punktu widzenia, produkowane w Bydgoszczy, stolicy województwa.

Przypomnijmy, że dwa pierwsze Elfy trafiły na tory w czerwcu 2014, dwa kolejne w grudniu ub. roku. Od nowego rozkładu jazdy, który zaczął obowiązywać w połowie grudnia 2014 roku, linię Bydgoszcz-Toruń obsługuje 18 par pociągów na dobę, co zapewnia kursowanie w szczycie co pół godziny. Docelowo będą tam jeździć aż 32 pary pociągów. Warto przypomnieć, że dla pasażerów tej linii wprowadzony został kilka lat temu zintegrowany bilet aglomeracyjny, którym w ciągu godziny od przyjazdu pociągu można się posługiwać w komunikacji miejskiej Bydgoszczy i Torunia. Przeprowadzony niedawno generalny remont łączącej stolice województwa linii kolejowej nr 18 pozwala na jej pokonywanie w mniej niż trzy kwadranse.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Przewozy Regionalne
PESA
Elf
kujawsko-pomorskie
 • klaudiusz – 09.02.2015

  Dobrze, że choć trochę poprawia się sytuacja kolei w kuj-pom, ale i tak jest ona traktowana po macoszemu. Niemniej Elfy na trasie Bdg-Toruń to super sprawa.

 • Autor1 – 09.02.2015

  "Ostatni" z zamówionych Elfów, a nie "ostatniego". Mimo, że to ELF, to jednak jest to rzeczownik nieżywotny w tym wypadku, bo chodzi o pociąg

 • Husarz_Intercity – 09.02.2015

  Bydgoszcz nie jest stolicą województwa tylko, co najwyżej, siedzibą wojewody. A to dlatego, że po pierwsze nie ma według polskiego prawa pojęcia stolicy województwa, a po drugie jeśli już takiego pojęcia używać, to na pewno stolicą nie jest Bydgoszcz z niemającym nic do powiedzenia urzędnikiem w rodzaju inspektora, zwanym niesłusznie wojewodą. Stolica jest obecnie tam, gdzie Zarząd Województwa, Sejmik, Marszałek, a więc tam gdzie godło i flaga województwa, a więc w Zielonej Górze np.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....