TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Kujawsko-pomorskie z szóstym Elfem. Będą kolejne?
InfoRail - Opublikowano: 25.07.2016 12:29:19 9 komentarzy
Kujawsko-pomorskie z szóstym Elfem (foto: UMWK-P)

Bydgoska PESA przekazała Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Kujawsko-Pomorskiego kolejnego Elfa. Szybszego niż dotychczas dostarczane, bo przystosowanego do kursowania z prędkością do 160 km/h.

Pojazd został przekazany Przewozom Regionalnym. Nowy, szybki Elf pozwoli w pełni wykorzystać efekty modernizacji linii kolejowych, m.in. na trasach Inowrocław-Bydgoszcz, Bydgoszcz-Toruń czy Bydgoszcz-Tczew. Skład ma 200 miejsc siedzących, klimatyzację, windy i urządzenia umożliwiające przewóz osób na wózkach inwalidzkich, bezprzewodowy internet, system audiowizualny, kolorystykę ułatwiającą poruszanie się osób słabowidzących, a także ekologiczne toalety z przewijakiem dla niemowląt. Jest przy tym cichy, przyjazny środowisku i oszczędny energetycznie. Kosztował 20 milionów złotych, ponad 12,5 mln z tej sumy pokryły środki z rządowego Funduszu Kolejowego.

Urząd Marszałkowski przypomina, że to już szósty Elf jeżdżący po torach w Kujawsko-Pomorskiem. Wcześniej, w latach 2014-2015, pięć takich pojazdów zakupionych zostało w ramach BiT-City.

Samorządowe władze województwa informują, że konsekwentnie działają na rzecz poprawy standardów i komfortu podróżowania koleją w regionie. W grudniu 2015 roku w całym województwie wprowadzono taryfę kujawsko-pomorską, dzięki której znacząco spadły ceny biletów. W tym samym czasie nowoczesny tabor pojawił się na liniach do Włocławka, Nakła nad Notecią i Jabłonowa Pomorskiego.

Ostatni zakup nie kończy inwestycji taborowych w województwie na najbliższe lata. Na podstawie umowy zawartej ze spółką Przewozy Regionalne operator ten został zobowiązany, by do końca 2017 roku zakupić kolejne cztery nowe pociągi do obsługi połączeń w województwie kujawsko-pomorskim. Urząd Marszałkowski przekaże też przewoźnikowi środki przeznaczone na modernizację i naprawy już eksploatowanych pojazdów. Na wszystkie te przedsięwzięcia Przewozy Regionalne otrzymają od samorządu województwa ponad 11 milionów złotych z przypadającej na nasz region puli Funduszu Kolejowego. W latach 2016-2020 otrzymamy z tego źródła łącznie około 40 milionów złotych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PESA
Elf
kujawsko-pomorskie
 • Kuba – 25.07.2016

  Oby były kolejne, na trasie Bydgoszcz-Toruń zawsze chce się trafić na Elfa.

 • jatal – 25.07.2016

  Jeśli kupowano minimum 2 sztuki to czemu nie miałoby być przynajmniej jednej kolejnej?

 • podróżnik – 25.07.2016

  a czemu te Elfy nie pojadą dalej do Mogilna i Poznania? Szlak jest dostosowany do podróży nawet z prędkością 150 km/h...ale to i PR musiałby się postarać o pozwolenie na taką prędkość...

 • Kuba – 26.07.2016

  Oj tak @podróżnik Elfy regularnie kursujące do Poznania to by była piękna sprawa, tylko że najpierw trzeba by mieć odpowiednią ilość sztuk.

 • Wars – 26.07.2016

  Dlaczego kujawsko pomorskie nie kupi sobie badziewia pod nazwą ED74? Stoją w krzakach, a właściciel błaznuje i ciągle twierdzi, źe to dobre ezt-y. Powinni je odkupić od IC. Zdaje się że PKP wyrażał już zainteresowanie ich sprzedażą. Problem jednak w tym, że rynek wycenia je marnie. Przewoźmicy wolą modernizować stare kible, bo wiedzą, że te pojeżdżą bezawaryjnie o wiele dłużej niż nieudane Edyty.

 • jatal – 26.07.2016

  @ Wars - Jak można kupić coś co nie zostało wystawione na sprzedaż?

 • kolejFAN – 27.07.2016

  EDYTA to coś co się nie nadaje do jazdy. Jechałem ostatnio z Warszawy do Krakowa TLKą na edycie dziwną trasą na okrętkę przez Tomaszów Mazowiecki - kategoria IC nadana temu badziewiu to jest jakaś kpina. Twarde tandetne siedzenia, okna przez które wieje i przecieka deszcz, głośno i huczy

 • Włoszczowski – 27.07.2016

  @kolejFAN weź nie przeginaj, bo piszesz jakbyś kibitką na Syberię byś był zesłany. Wiadomo, że Edyty nie są jakoś super-hiper wymuskane, ale nie przeginajmy pały takimi opisami, bo są wręcz absurdalne.

 • Andzik – 03.08.2016

  zawrotna predkosc i swietny komfort jazdy - PESA powinna sprzedawac ich znacznie więcej!

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....