TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Łapy z decyzją lokalizacyjną
InfoRail.pl - Opublikowano: 15.10.2020 16:45:34
Łapy z decyzją lokalizacyjną

Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski wydał w środę decyzję lokalizacyjną na przebudowę ok.3 km odcinka międzynarodowej trasy kolejowej Rail Baltica dotyczącą stacji Łapy (bez dworca kolejowego). Decyzja ta jest potrzebna, by inwestor mógł dostać także pozwolenie na budowę tej inwestycji.

Podlaski Urząd Wojewódzki kończy powoli całą procedurę wydawania decyzji potrzebnych do modernizacji całego podlaskiego ok. 70 km odcinka trasy Rail Baltica z Czyżewa do Białegostoku. Inwestycję realizuje PKP PLK SA.

Wydana w środę decyzja jest ostatnią z lokalizacyjnych, do końca października mają być wydane pozwolenia na budowę dla odcinków: Szepietowo-Łapy i na stację Białystok.

Wojewoda Bohdan Paszkowski poinformował, że na stacji Łapy będą zdemontowane stare perony, powstaną nowe. Powstaną wiadukty w miejscach, gdzie tory krzyżują się z układem drogowym. Piesi mają mieć do dyspozycji podziemne przejścia. Przypomniał, że cała infrastruktura ma umożliwić pociągom pasażerskim jazdę z prędkością 200 km/h, towarowym 160 km/h, choć na samej stacji takie prędkości nie będą rozwijane.

Wydana w środę decyzja nie dotyczy samego obiektu dworca, który będzie osobną inwestycją realizowaną przez innego inwestora.

Wojewoda podkreślił, że trasa Rail Baltica jest ważną nie tylko z punktu widzenia kolei, ale także dla rozwoju województwa podlaskiego. "Wszyscy wiążemy też nadzieję z tym, że ta trasa o charakterze międzynarodowym będzie kolejnym impulsem inwestycyjnym w infrastrukturze, który nie tylko się przełoży na kwestie związane z bezpieczeństwem, szybkością w ruchu towarowym i pasażerskim, ale również da nam konkretne efekty rozwojowe" - powiedział wojewoda.

Modernizacja ok. 71-km odcinka Czyżew-Białystok Rail Baltica rozpoczęła się oficjalnie we wrześniu. Prace będą kosztować ok. 3,5 mld zł. Ok. 3 mld z tej kwoty pochodzi z UE z programu CEF. Odcinek Czyżew-Białystok jest ostatnim odcinkiem na trasie kolejowej Warszawa-Białystok, które nie jest jeszcze zmodernizowany. Gdy cała trasa będzie gotowa, podróż pociągiem z Białegostoku do Warszawy ma trwać krócej niż półtorej godziny. Inwestycja ma być gotowa w 2024 r.

PKP PLK poinformowały w środę w komunikacie, że obecnie kładziona jest konstrukcja wiaduktu nad torami w Uhowie koło Łap. "To pierwsze budowane dwupoziomowe skrzyżowanie na modernizowanym odcinku z Czyżewa do Białegostoku. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. realizowana z Podlaskim Zarządem Dróg Wojewódzkich za kwotę 10,4 mln zł netto zwiększy bezpieczeństwo w ruchu kolejowym i drogowym oraz usprawni komunikację w regionie" - podkreślono w informacji prasowej.

Wiadukt w Uhowie będzie miał 130 metrów długości, 25 szerokości. Będzie elementem drogowej obwodnicy Łap. Zastąpi obecny przejazd kolejowo-drogowy, połączy ul. Kolejową ze zmodernizowaną drogą wojewódzka nr 682. Jak zapowiada PKP PLK, główne prace mają być wykonane do końca 2020 r. Kierowcy mają z niego korzystać wiosną 2021 r. PKP PLK przypomniały, że na całej trasie Czyżew-Białystok Rail Baltica powstanie 25 dwupoziomowych skrzyżowań.(PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Łapy
PKP PLK
Rail Baltica

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....