TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

LEO Express chce skomunikować Podkarpacie ze Słowacją
InfoRail.pl - Opublikowano: 14.03.2017 09:16:35 1 komentarz
LEO Express chce skomunikować Podkarpacie ze Słowacją

Marszałek Władysław Ortyl oraz wicemarszałek Bogdan Romaniuk spotkali się z Ivanem Škorupą, Konsulem Generalnym Republiki Słowackiej w Krakowie oraz przedstawicielami firmy LEO Express, która zainteresowana jest otwarciem połączenia z Rzeszowa do Koszyc.

Niestety autobusowych. W kontekście słabej oferty dla pasażerów na pograniczu polsko-słowackim dobre i to. Być może współpraca ta rozwinie się i za kilka lat pojedziemy na Słowację pociągiem LEOExpress. Skoro bowiem żaden z polskich przewoźników nie jest zainteresowany obsługą tych tras to warto chyba dogadać się z Czechami?

Samorząd Województwa Podkarpackiego od dłuższego czasu zabiega o to, by lepiej skomunikować nasz region ze Słowacją. W ubiegłym roku udało się uruchomić dwa promocyjne przejazdy kolejowe do miasta Medzilaborce, co spotkało się z dużym zainteresowaniem ? podkreślił Marszałek Wiesław Ortyl.

Przedstawiciele firmy LEOExperss mają w planach stworzenie siatki komunikacyjnej, która w przyszłości pozwoli na skomunikowanie południowo ? wschodniej części Polski z Preszowem, Koszycami a w dalszej perspektywie nawet i Bratysławą czy Budapesztem.

Połączenia, które chcemy otworzyć mają służyć zarówno mieszkańcom Podkarpacia jak i mieszkańcom regionów Słowackich. Stąd też zależy nam na współpracy z przedstawicielami władz regionalnych bo to one znają potrzeby lokalnych społeczności. Naszym zadaniem jest stworzenie siatki połączeń, dzięki której będzie możliwe zaplanowanie podróży do kilku destynacji ? powiedział Peter Janocovic, Dyrektor Zarządzający LEO Experess Polska.

Ponadto marszałek Władysław Ortyl zaznaczył, że powstające plany powinny uwzględniać także rozkład lotów w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Rzeszów ? Jasionka, co w konsekwencji pozwoli na rozszerzenie oferty komunikacyjnej. W dzisiejszych czasach transport multimodalny ma ogromne znaczenie, daje coraz więcej możliwości, pozwala na zaplanowanie podróży w sposób optymalny ? mówi Ortyl.

Przypomnijmy, że LEO Express cały czas próbuje wejść na polski rynek kolejowy. Na początek chciałby jeździć z Warszawy do Pragi Wiedenką. Pisaliśmy o tym jakiś czas temu w InfoRail.pl. Przewoźnik poszukuje też chętnych do pracy w firmie. Obecnie rekrutacja dotyczy również stanowisk kolejowych, m.in. managera ds. transportu kolejowego oraz stażysty do organizowania przewozów kolejowych w Polsce. Szczegóły znajdziecie na stronie www.le.cz .

Niezależnie od powyższego przewoźnik cały czas rozwija siatkę połączeń autobusowych z Polski. Plany obejmują uruchomienie kolejnych linii. Po zlikwidowaniu kursów przez Lux Express zrobiło się nieco miejsca, czy dla LEO Express?Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
LEO Express
Podkarpackie
Słowacja
  • gutek – 14.03.2017

    można odnieść takie wrażenie że LEO opanuje przewozy z Polski na południe.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....