TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

LEO Express chce startować w przetargach na obsługę linii regionalnych
Karol Wach - Opublikowano: 20.02.2017 11:00:26
LEO Express chce startować w przetargach na obsługę linii regionalnych (foto: LE)

Szkoda, że nie ma przetargów z prawdziwego zdarzenia na obsługę kolejowych linii regionalnych w Polsce - mówi nam Peter Jančovič, dyrektor Leo Express Polska.

Obserwujemy ten rynek, w perspektywie chcielibyśmy wystartować w przetargach ? dodaje przedstawiciel czeskiego przewoźnika. I zaznacza, że w tej chwili liczy się cena i wymagania finansowe. Mimo wszystko produkt kolejowy w naszym kraju poprawił się. Dostrzega ta również Peter Jančovič. Nie jest żadną tajemnicą, że poziom usług podniósł się głównie dzięki zaangażowaniu samorządów zarówno w zakup taboru, jak i własne spółki.

Otwarcie rynku nie musi oznaczać uderzenia w koleje państwowe - twierdzi Peter Jančovič. Dobrze widać to na przykładzie Czech, gdzie obok Ceskich drah funkcjonuje kilku przewoźników prywatnych. LEO Express, Regio Jet, Arriva. Samorządy mogą jeszcze więcej zaoszczędzić. Peter Jančovič uważa, że przetargi pozwoliłyby na oszczędności na poziomie 30%. Co więcej szef polskiego oddziału LEO Express uważa, że przy dobrym zarządzaniu taborem można wygenerować połączenia dwukrotnie częstsze, np. co godzinę zamiast co dwie godziny. To znacznie poprawiłoby ofertę i przyciągnęło pasażerów.

Zanim LEO Express wystartuje w przetargu w Polsce należy spodziewać się, że będzie próbował wejść na rynek przewozów regionalnych w Czechach. Peter Jančovič wskazuje na rok 2019, jako ten, kiedy skończy się monopol przewoźnika narodowego. Jak już informowaliśmy na łamach InfoRail.pl także pod tym kątem zakupione zostaną nowe składy od chińskiego producenta CRRC. Według zapewnień przedstawiciela przewoźnika mają one być na tyle uniwersalne, że w razie potrzeby szybko zostaną przystosowane do kursowania po liniach regionalnych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
LEO Express
Czechy
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
NASZE TOP 10
Czytane
Komentowane
Filmy
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2018 W 2018 skończymy 18 lat!.Nasz portal działa od 2001 roku. Początkowo pod nazwą InfoBus.pl, obejmując tylko tematykę autobusową. Jednak wraz ze wzrostem...