TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

LEO Express coraz bardziej aktywny w Polsce
InfoRail - Opublikowano: 09.06.2016 10:57:23
LEO Express coraz bardziej aktywny w Polsce

LEO Express, przewoźnik autokarowy i kolejowy, przejął 100% udziałów w firmie TigerExpress, świadczącym usługi pomiędzy Polską i Czechami.

Dzięki temu rozszerzył swoją sieć połączeń, włączając 6 dodatkowych linii oraz 40 nowych codziennych połączeń do Wrocławia, Krakowa, Katowic, Ostrawy, Ołomuńca, Wiednia, Koszyc oraz Popradu. Niestety nadal nie będzie konkurencji kolejowej, ponieważ wszystkie te połączenia będą obsługiwane przez autobusy.

Na pocieszenie można dodać, że począwszy od dziś mamy możliwość zakupienia biletów dla nowych łączonych połączeń w systemach rezerwacyjnych LEO Express oraz TigerExpress.

?Połączenie z TigerExpress znacznie umocniło naszą pozycję jako lidera w międzynarodowych przewozach osobowych pomiędzy Polską, Czechami oraz Słowacją. Umożliwi nam to rozszerzenie oferty połączeń krajowych oraz międzynarodowych na lotniska w Krakowie, Katowicach i Wrocławiu. Dzięki temu rozszerzeniu ulegnie również siatka połączeń drogowo-kolejowych łącząca polskie miasta z innymi miastami w Czechach oraz w Europie Środkowej, takimi jak Praga, Brno, Wiedeń, Lwów? ? wyjaśnia Peter Koehler, Dyrektor Wykonawczy LEO Express.

Pomarańczowe minibusy TigerExpress pozostaną pod swoją nazwą, ale system rezerwacyjny obydwu firm pozwoli na sprzedaż biletów każdego przewoźnika jak i na łączenie połączeń między nimi.

Peter Jančovič, założyciel TigerExpress, od tej chwili stał się udziałowcem i partnerem Leo Express jak i Dyrektorem Sprzedaży i Rozwoju dla sieci transportowej w Polsce, Słowacji, na Ukrainie i w innych krajach wschodnioeuropejskich.

?Przez ostatnie 3 lata TigerExpress zbudował sieć linii minibusowych w 4 krajach środkowoeuropejskich. Mamy wiele wspólnego z LEO Express, jest to młoda, innowacyjna firma w której potencjał wierzę i jestem pewien, że dzięki połączeniu będziemy w stanie dużo szybciej rozszerzyć swoją działalność w Europie? ? wyjaśnia Peter Jančovič .

?Jestem szczęśliwy, że nasza grupa rośnie nie tylko sama w sobie, ale również dzięki przejęciom, które przyciągają tak utalentowanych ludzi jak Ci w TigerExpress? ? dodaje Leoš Novotný, założyciel i Prezes Zarządu Leo Express.

Przypomnijmy, że LEO Express a. s. to prywatny przewoźnik który od 2012 roku przewozi pasażerów w nowych szwajcarskich pociągach Flirt na głównych trasach kolejowych w Czechach oraz Słowacji. Przewoźnik ma również sieć linii autobusowych połączonych z liniami kolejowymi, które prowadzą do Zlina, Czeskiego Krumlowa, Katowic, Krakowa, Warszawy, Lwowa i ostatnio do Austrii. LEO Express osiągnął zysk operacyjny najszybciej ze wszystkich prywatnych europejskich przewoźników kolejowych, bo już po zaledwie 1,5 rocznym okresie działalności - w połowie 2013 roku. W grudniu 2015 roku ogłoszono, że to był ich pierwszy miesiąc ?w czarnych cyfrach?, czyli miesiąc w którym osiągnięto dodatni zysk netto. Leoš Novotný jest założycielem i Prezesem Zarządu firmy.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
LEO Express
Czechy
Słowacja

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....