TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Leo Express wraca na polskie tory
- Opublikowano: 09.11.2018 15:24:25 1 komentarz
Leo Express wraca na polskie tory

Leo Express wznawia swoje weekendowe połączenie do Polski i otwiera sprzedaż biletów. Pociągi do Krakowa będą kursowały od 30 listopada do 7 stycznia oraz ponownie od 22 marca.

Od 20 czerwca, kiedy pojawi się nowy polski rozkład jazdy, pociągi będą kursowały codziennie. Czasowe zawieszenie połączeń jest spowodowane remontami polskich torów. Leo Express zastępuje te bardzo popularne połączenie większą liczbą autobusów, które wzmacniają istniejące już codzienne połączenia podczas ograniczeń w kursowaniu pociągów. Czeska firma pozostaje jedynym prywatnym pasażerskim przewoźnikiem kolejowym w Polsce.

"Zaczęliśmy sprzedaż biletów na popularnym, bezpośrednim połączeniu między Pragą a Polską, które zostanie wznowione 30 listopada. Pasażerowie mogą cieszyć się podróżą na jarmarki świateczne, a od połowy przyszłego roku bedą mogli podróżować tam i z powrotem do Krakowa i innych miast, codziennie. Bez ograniczeń na polskich torach i wydłużania czasu przejazdu moglibyśmy w każdej chwili rozpocząć codzienne kursowanie", mówi Emil Sedlařík, rzecznik prasowy Leo Express.

Leo Express uruchomił połączenie między Bohuminem a Krakowem już w 2014 roku, rozpoczynając od autobusów i kończąc na pociągach. Leo Express jako pierwsza czeska firma i jako jedyny prywatny przewoźnik wjechała na polskie tory dnia 20 lipca 2018 roku. Ze względu na liczne remonty torów, wydłużające czas jazdy, pociągi musiały zostać zawieszone na okres między 9 październikiem a 30 listopada 2018 roku. W tym czasie pociąg był zastępowany przez autobusy. Z podobnych przyczyn kursowanie pociągu zostanie ponownie zawieszone między 7 styczniem a 22 marca 2019 roku. Wiosną weekendowe kursy zostaną przywrócone.

"Pociągi Leo Express, od 20 czerwca, będą jeździły do Krakowa codziennie. "Istotne naprawy infrastruktury zostaną zakończone latem i nasze pociągi będą miały zapewnione optymalne warunki przejazdu. Naszym pasażerom będziemy mogli zaoferować codzienne połączenie" - tłumaczy Emil Sedlařík.

Jak informuje przewoźnik wysokim komfortem, zapewnianym przez Leo Express, polscy pasażerowie mogą się już cieszyć na autobusowym połączeniu do Krakowa, na trasie Warszawa-Wiedeń oraz minibusowych połączeniach na katowickie lotnisko. Na pokładzie zapewniony jest internet Wi-Fi, bufet oraz pomocny personel pokładowy. Drogą internetową można zakupić bilet, którego rzecz jasna nie trzeba drukować. Ceny biletów na trasie Praga-Kraków zaczynają się już od 19 złotych.

Leo Express wyruszył na polskie tory 20 czerwca 2018 jako pierwszy prywatny przewoźnik kolejowy oraz jako jedyna czeska firma kolejowa. Pociągi wyjeżdżają z Pragi w piątki i niedziele o 16:10 i przyjeżdżają do Krakowa o 23:25. Natomiast z Krakowa wyruszają w soboty i poniedziałki o 4:53 i zatrzymują się na dworcu głównym w Pradze o 11:32.

Bezpośrednie połączenie kolejowe między Pragą a Krakowem jest czasowo zawieszone, ze względu na remonty polskich torów, w okresie między 9 październikiem a 30 listopada 2018 roku oraz między 7 stycznia a 22 marca 2019 roku (w tym czasie na tej trasie kursują autobusy).

Od 20 czerwca 2019 pociągi do Krakowa będą jeździły codziennie. Ceny biletów na trasie Praga-Kraków zaczynają się już od 19 złotych na trasie Praga-Kraków.

Przystanki pociągu w Czechach to: Prague dworzec główny, Prague – Libeň, Kolín, Pardubice, Zábřeh na Moravě, Olomouc, Přerov, Hranice na Moravě, Suchdol nad Odrou, Studénka, Ostrava – Svinov, Ostrava Main Station, Bohumín.

Przystanki pociągu w Polsce to: Zebrzydowice, Pszczyna, Tychy, Katowice, Mysłowice, Oświęcim Dwory, Zator (Energylandia), Skawina, Kraków.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
LEO Express
Czechy
Praga
Katowice
Kraków
  • kolejFAN – 14.11.2018

    Prague dworzec główny, Prague – Libeň, Kolín, Pardubice, Zábřeh na Moravě, Olomouc, Přerov, Hranice na Moravě, Suchdol nad Odrou, Studénka, Ostrava – Svinov, Ostrava Main Station, Bohumín.ktoś czyta co wy publikujecie? od kiedy w Czechach urzędowy to angielski?!

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....