TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Leonkiewicz oceniony negatywnie, mimo, że ? nie był jeszcze prezesem
MONEY.PL - Opublikowano: 15.04.2016 15:23:05
Leonkiewicz oceniony negatywnie, mimo, że ? nie był jeszcze prezesem

Pod krytycznym wobec PKP raportem Najwyższej Izby Kontroli podpisany jest szef warszawskiej delegatury Izby Andrzej Panasiuk. Raport dotyczy lat 2012-2014, a w 2012 r. Panasiuk był jeszcze prezesem jednej ze spółek PKP.

W piątek NIK opublikowała raport, w którym negatywnie ocenia zlecanie przez poprzedni zarząd kolejowej grupy usług podmiotom zewnętrznym. Chodzi o usługi, które według NIK należały do zadań pracowników tych spółek, ich komórek organizacyjnych lub zarządów. Pod raportem, datowanym na 17 marca podpisane są trzy osoby: szef delegatury warszawskiej Izby Andrzej Panasiuk, wiceprezes Izby Wojciech Kutyła i prezes Krzysztof Kwiatkowski.

Panasiuk przez wiele lat zajmował wysokie stanowiska na polskiej kolei. W 2009 r. zasiadał w zarządzie spółki-matki kolejowej grupy, czyli PKP SA. Później trafił na fotel prezesa należącej do grupy spółki Telekomunikacja Kolejowa, noszącej teraz nazwę TK Telekom. Odszedł stamtąd w czerwcu 2012 r. Czyli już w czasie, który w swoim raporcie wzięła pod lupę NIK.

- Rozstanie się z prezesem Panasiukiem było jedną z pierwszych decyzji personalnych, jakie podjął zarząd, na czele którego stał Jakub Karnowski ? mówi money.pl osoba zbliżona do władz PKP. ? Stało się to dosłownie kilka tygodni od objęcia rządów przez Karnowskiego ? dodaje. Rzeczywiście, Karnowski przyszedł do PKP w kwietniu. A razem z nim grupa menedżerów ściągniętych z instytucji finansowych. Otrzymali grupowe przezwisko ?bankomaty?.

Jakub Karnowski jest wymieniony w raporcie z nazwiska. Otrzymał ocenę pozytywną, choć ze stwierdzonymi nieprawidłowościami. Taką samą ocenę otrzymał prezes PKP Energetyki Tadeusz Skobel. Negatywną ocenę otrzymali Krzysztof Biniek, prezes PKP Informatyki i Jacek Leonkiewicz, szef PKP Intercity. Co ciekawe, ten ostatni jednak nie był prezesem, w tych latach, które kontrolowała NIK. Stanowisko objął dopiero w 2015 r.

O byłą pracę szefa warszawskiej delegatury NIK i ewentualny konflikt interesów zapytaliśmy rzeczniczkę Izby, Dominikę Tarczyńską. ? Pan Panasiuk nie nadzorował tej kontroli. Nadzorował ją wicedyrektor delegatury warszawskiej, pan Janusz Łojewski ? mówi money.pl rzeczniczka. ? Ponadto pan Panasiuk nie pełnił funkcji w żadnej z kontrolowanych spółek, nie ma więc konfliktu interesów ? dodaje.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP
PKP Intercity
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....