TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Linia Wrocław-Kluczbork zostanie zrewitalizowana. Ale dopiero w kolejnej perspektywie
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 19.07.2018 15:00:38
Linia Wrocław-Kluczbork zostanie zrewitalizowana. Ale dopiero w kolejnej perspektywie (foto: Wikipedia/GRAD, lic. CC BY-SA 3.0)

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zapewnił w czwartek w Sejmie, że przygotowania dotyczące projektu modernizacji linii kolejowej 143 na odcinku Wrocław-Namysłów-Kluczbork przebiegają zgodnie z harmonogramem; pozwoli to na rozpoczęcie realizacji projektu w kolejnej perspektywie unijnej.

"Realizujemy przygotowania tej inwestycji, mimo że liczymy, iż finansowanie zapewnimy w kolejnej perspektywie unijnej. Nie zaprzepaszczamy żadnego miesiąca w przygotowaniu dokumentacji" - powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk odpowiadając na pytania posłów w sprawie stanu przygotowań do modernizacji linii kolejowej nr 143 na odcinku Wrocław-Namysłów-Kluczbork.

Adamczyk przypomniał, że w styczniu tego roku zawarto dwie umowy na opracowanie dokumentacji projektowej na odcinku Kluczbork-Oleśnica-Wrocław Mikołajów, które realizowane są w ramach projektu "Prace przygotowawcze dla wybranych projektów finansowanych ze środków krajowych". Dodał, że "część A projektu to odcinek Kluczbork - Namysłów, a część B to odcinek granica województwa opolskiego, dolnośląskiego Oleśnica-Wrocław-Mikołajów" .

"Opracowana dokumentacja projektowa w przyszłości pozwoli na wybór wykonawcy robót budowlanych w chwili zapewnienia źródeł finansowania. Tym źródłem finansowania - mamy nadzieję - będą kolejne środki w kolejnej perspektywie unijnej" - mówił minister.

Zaznaczył, że będzie to realizacja "nie w trybie +projektuj i buduj+, ale już w trybie +buduj+, czyli bez czasu koniecznego na przygotowanie dokumentacji technicznej".

Jak mówił do tej pory opracowana została koncepcja programowo przestrzenna, na podstawie której przygotowany jest raport oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko. "Spodziewany termin uzyskania decyzji środowiskowej to czerwiec 2019 r., a uzyskanie ostatecznych decyzji pozwoleń na budowę - styczeń 2020 roku. Okres realizacji zadania na dokumentację i nadzór to styczeń 2018 – sierpień 2023" - powiedział Adamczyk.

Zdaniem ministra uzyskanie decyzji środowiskowej i pozwoleń na realizację inwestycji zbiegnie się z uruchomieniem nowej perspektywy unijnej. "Jesteśmy przekonani, że będziemy gotowi w momencie rozpoczęcia realizacji projektu w perspektywie unijnej 2021" - ocenił.

Jak powiedział inwestycja jest "bardzo ważna z punktu widzenia strategii rozwoju transportu kolejowego w Polsce".Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
PKP PLK
Andrzej Adamczyk

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....