TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Link dla DB po testach, są też pozytywne oceny DB
InfoRail - Opublikowano: 22.12.2016 17:47:46 8 komentarzy
Link dla DB po testach, są też pozytywne oceny DB (foto: PESA)

Od kilku miesięcy DMU LINK w barwach DB przechodzą kolejne badania testowe, ostatnio realizowane na torze w Żmigrodzie i w komorze klimatycznej w Minden. Wcześniej przedstawiciele DB Regio oglądali testowany pojazd dwuczłonowy w fabryce w Bydgoszczy i pozytywnie ocenili jego stan techniczny i wizualny.

Przypomnijmy, że latem tego roku PESA okazała się pierwszą polską firmą której pojazdy - DMU Link - po uzyskaniu homologacji zadebiutowały na torach Niemiec. W sumie dostarczyliśmy przewoźnikowi NEB siedem składów 2-członowych, które regularnie obsługują wcześniej wyznaczone trasy; m.in. Berlin ? Kostrzyn - Gorzów Wlkp. Usługi realizowane przez NEB LINK-ami z PESA cieszą się ogromnym zainteresowaniem pasażerów, przewoźnik myśli już o kolejnych pojazdach. Jesteśmy przed podpisaniem aneksu na wymianę zamówionych 2 pojazdów trzyczłonowych na 4 pojazdy dwuczłonowe, podpisanie aneksu nastąpi w pierwszej połowie stycznia 2017 roku - informuje PESA.

Najważniejszym kontraktem zagranicznym PESA pozostaje umowa ramowa na dostawę 470 spalinowych pojazdów LINK dla Deutsche Bahn. Jak informuje producent kontrakt jest realizowany, a harmonogram uzgodniony z DB zakłada pierwsze dostawy LINKów dla regionu Sauerland pod koniec roku 2017.

W tej chwili trwa produkcja kolejnych pojazdów oraz proces ich homologacji.

Jesienią 2016 PESA podpisała umowę z DB Systemtechnik ? spółką córką Deutsche Bahn . PESA korzysta z wieloletniego doświadczenia w prowadzeniu procesów homologacyjnych specjalistów DB Systemtechnik, którzy będą także wspierać konstruktorów PESA w rozwoju nowych produktów w kontekście eksportu pojazdów na rynki zachodnioeuropejskie.

Mimo że już dziś w halach konstrukcji stalowych dominują 'pudła' pojazdów dla DB, to właśnie ta produkcja pojazdów będzie zadaniem najbardziej absorbującym zasoby techniczne i kadrowe PESA w 2017 roku. Cały czas trwa rekrutacja dodatkowych pracowników, już teraz wiemy, że od marca przyszłego roku firma potrzebować będzie np. prawie dwustu spawaczy.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PESA
DB
Link
 • kolejFAN – 23.12.2016

  Żaden Kostrzyń. KOSTRZYN (NAD ODRĄ).

 • TGD – 23.12.2016

  Otrzymanie homologacji dla DB to będzie coś, co jeszcze kilka, kilkanaście lat temu nazwałbym science-fiction, którego nigdy w historii polska firma nie osiągnie. Cieszę się, że tak mocno byłem w błędzie i teraz wychodzę na niedowiarka.

 • dew – 23.12.2016

  A na innych portalach można wyczytać, że Pesa nie dostarczy w terminie zakontraktowanych na ten rok 45 Linków i grożą jej "gigantyczne kary"

 • Pk – 23.12.2016

  Bo ten artykuł jak i inne dotyczące PESY na inforail jest sponsorowany tylko czasami redakcja zapomina o tym poinformować..

 • obywatel pl – 23.12.2016

  Jeżeli to gigantyczne opóźnienie dla DB się potwierdzi to PESA płynie.

 • Tomek – 23.12.2016

  Natrafiłem dzisiaj na kilku portalach (zastrzegam, że nie są to portale branżowe związane z szeroko pojętym transportem szynowym), że Pesa uzgodniła z DB nowy harmonogram dostaw Linków. Mają one pojawić się na niemieckich torach pod koniec przyszłego roku.Czy ktoś z szanownego grona jak i sama redakcja Inforail.pl może zweryfikować te informacje?Pozdrawiam.

 • JA – 23.12.2016

  @Tomek, a ty czytałeś artykuł? A może czytanie ze zrozumieniem przekracza Twoje możliwości umysłowe? Przecież napisane jak byk. Pierwsze linki maja być w DB POD KONIEC PRZYSZŁEGO ROKU.. Chyba, że w Twoim mniemaniu rok 2017 nie jest rokiem przyszłym.

 • jatal – 23.12.2016

  @ drewTo "piszą" polskie portale które nie znają sytuacji w Niemczech i nie wiedzą o jeszcze większych opóźnieniach w dostawach innych producentów.@ obywatel plJeśli to jest gigantyczne opóźnienie to jak nazywasz nawet trzy lata opóźnienia złapanego przez Bombardiera przy Talencie-2?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....