TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Link w warmińsko-mazurskim. Gdzie pojedzie?
InfoRail.pl - Opublikowano: 01.06.2017 19:05:06 7 komentarzy
Link w warmińsko-mazurskim. Gdzie pojedzie? (foto: PR)

W czwartek na Dworcu Głównym w Olsztynie odbyła się uroczysta prezentacja nowego pociągu spalinowego PESA Link.

To kolejny z pięciu zaprojektowanych i wyprodukowanych w Polsce nowoczesnych pojazdów, które właśnie zaczynają jeździć w barwach Przewozów Regionalnych.

Zmiany, jakie zachodzą teraz w firmie, to efekt pomyślnie prowadzonej przy współpracy z Agencją Rozwoju Przemysłu restrukturyzacji. W zeszłym roku, po raz pierwszy w swojej 15-letniej historii, Spółka osiągnęła dodatni wynik finansowy we wszystkich obszarach działalności, a zysk netto wyniósł 51,2 mln – mówi Krzysztof Zgorzelski, Prezes Przewozów Regionalnych i zapowiada, że firma planuje zakończyć ten rok z wynikiem na poziomie ok. 43-44 mln zł zysku. Dzięki dobrej kondycji finansowej możemy myśleć o przyszłości Spółki, w tym o nowoczesnym taborze. Zamierzamy pozyskać kilkaset nowych składów – ok. 230-240 elektrycznych oraz ok. 30 z napędem hybrydowym – dodaje.

Rozwijamy ofertę, wspólnie z samorządami tworzymy nowe połączenia oraz integrujemy transport z przewoźnikami autobusowymi i miejskimi. Dzięki takim zmianom Polacy znów chcą jeździć koleją – stwierdził.

Zaprezentowany dziś spalinowy zespół trakcyjny Link to nowoczesny i ekonomiczny pojazd wyprodukowany przez PESA Bydgoszcz. Polski pociąg został doceniony w innych regionach kraju oraz w Niemczech i w Czechach. Teraz będzie służył także pasażerom POLREGIO z Warmii i Mazur. Zalety nowego pociągu mogli już poznać goście, którzy po prezentacji udali się na krótką wycieczkę do Pasymia. Dodatkową zaletą tych pociągów jest to, że posiadają specjalne strefy przeznczone dla najmłodszych pasażerów. To nowość w segmencie przewozów regionalnych – dodaje Krzysztof Zgorzelski, Prezes Przewozów Regionalnych.

W województwie warmińsko-mazurskim codziennie przewoźnik zapewnia średnio około 100 połączeń. Dzięki dobrej współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego, opierającej się na wieloletniej umowie na świadczenie usług przewozowych, oferuje swoim podróżnym siatkę połączeń umożliwiającą dogodny dojazd do pracy, szkoły, na uczelnię czy do lekarza. W ofercie przewoźnika są zarówno połączenia lokalne, jak i kursy do sąsiednich województw, m.in. do Trójmiasta, Bydgoszczy, Torunia oraz Białegostoku. Pociągi obsługują także trasę do Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury w Szymanach. To właśnie na tej ostatniej ma kursować Link.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PESA
Przewozy Regionalne
Link
 • mix – 01.06.2017

  Nie: gdzie, tylko: dokąd.

 • kolejFAN – 02.06.2017

  no do większej dziury niż lotnisko szuwarowo-bagienne już go nie mogli puścić! niezły żart!

 • yogeeboo – 02.06.2017

  No cóż trzeba się pokazać ewentualnym turystom, którzy przylecą na Warmię samolotem... A to, że większość mieszkańców województwa nie będzie korzystać z tego cuda na stalowych kołach... Niech latają samolotem to ich przewieziemy linkiem ;)

 • Tmb – 02.06.2017

  taki hałas jak by flota zwiększyła się o 50 szt. Ile jest pociągów uruchomianych w trakcji spalinowej? ile jest szynobusów w pr?

 • G.kolejarz – 02.06.2017

  Przewozy Regionalne kiblami stoją -to standard .Przejazd Linkiem to wisienka na torcie,która trafi się niezwykle rzadko. Tak jak czwórka w Lotto powiedzmy.

 • Mośkovium – 02.06.2017

  Wredne dziecko

 • allensteiner – 02.06.2017

  A do Czerwonki kiedy ?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....