TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

ŁKA pojedzie do Opoczna. Po elektryfikacji linii nr 25
InfoRail.pl - Opublikowano: 16.08.2017 13:45:39 4 komentarze
ŁKA pojedzie do Opoczna. Po elektryfikacji linii nr 25

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego ogłosił dziś przetarg na opracowanie dokumentacji na elektryfikację linii nr 25 na odcinku Tomaszów Mazowiecki - Opoczno.

Inwestycja ma zostać zrealizowana w latach 2019-2020. Szacowany koszt to blisko 40 mln PLN. Projekt zostanie dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego WŁ. Postępowanie dotyczy przygotowania dokumentacji dla Projektu "Elektryfikacja odcinka linii nr 25 Tomaszów Mazowiecki – Opoczno" w ramach zadania "Rewitalizacja i modernizacja linii kolejowych na terenie województwa łódzkiego m.in. Linia kolejowa nr 25 na odcinku Łódź – Opoczno – Etap I". Zadanie obejmuje elektryfikację 23-kilometrowego odcinka linii, poprawę bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo- drogowych w poziomie szyn, jak również przebudowę istniejących stacji i przystanków oraz budowę nowych.

Elektryfikacja linii pozwoli na zwiększenie oferty przewozowej, przez co znacznie poprawią się możliwości podróżowania mieszkańców tej części województwa. Opoczno to również ważny punkt przesiadkowy. Na przystanku Opoczno Południe zatrzymują się pociągi kursujące po Centralnej Magistrali Kolejowej m.in. do Warszawy, Krakowa, Zakopanego czy Szczecina - powiedział Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego.

W chwili obecnej Przewozy Regionalne na zlecenie Województwa Łódzkiego realizują 3 połączenia bezpośrednie w relacji Łódź Kaliska – Opoczno – Łódź Kaliska oraz uruchamiają 3 pary pociągów łączonych w relacji Łódź Fabryczna – Tomaszów Mazowiecki – Łódź Fabryczna i Tomaszów Mazowiecki – Opoczno oraz 1 parę w relacji Opoczno – Koluszki – Opoczno. Po elektryfikacji linii do Opoczna pojedzie Łódzka Kolej Aglomeracyjna taborem zakupionym w ramach projektu "Budowa Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej Etap II", współfinansowanym ze środków RPO WŁ 2014-2020.

Przyjmowanie ofert w ramach ogłoszonego postępowania na wykonawcę dokumentacji potrwa do 22 września br. do godz. 10:00. Oferty zostaną ocenione według kryteriów: 60% cena, 40% termin realizacji Etapu I zamówienia.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ŁKA
Łódzkie
elektryfikacja
 • en57 – 16.08.2017

  Współczuję pasażerom. Impulsy padają jak muchy. Wczoraj padły 2.

 • kolejFAN – 17.08.2017

  a kiedy wreszcie elektryfikacja linii helskiej i tej do szyman

 • Maciek z Lublina – 17.08.2017

  Więcej pożytku niż z elektryfikacji linii helskiej i linii nr 35 na szlaku : SZCZYTNO - SZYMANY , byłoby z elektryfikacji linii nr 403 , tj. linii z Piły do Ulikowa Pomorskiego przez Wałcz i Kalisz Pomorski , bo to umożliwi bez zmiany lokomotywy , połączenie Bydgoszczy ze Szczecinem . Dobrze , że linia nr 25 ma być elektryfikowana między Tomaszowem Mazowieckim a Opocznem , ale co z odcinkiem : Opoczno - Skarżysko Kamienna ? Po elektryfikacji całego szlaku : Tomaszów Mazowiecki - Skarżysko Kamienna , byłaby otwarta droga do uruchomienia pociągu TLK z Łodzi do Przemyśla . Szkoda marnować okazję , która sama pcha się w ręce !

 • SP42-045 – 19.08.2017

  Na początek drut dalej - czyli Opoczno - Końskie. Końskie "ważą" do Łodzi bardziej niż do Kielc, do Skarżyska nie ma po co już jeździć, a do Kielc busami...

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....