TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

ŁKA radzi sobie dobrze!
INFORAIL - Opublikowano: 29.01.2015 16:52:50
ŁKA radzi sobie dobrze!

Od 15 czerwca 2014 roku, kiedy na tory województwa łódzkiego wyjechały pierwsze pociągi Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, Spółka przewiozła już 420 314 pasażerów. Liczba podróżnych znacząco wzrosła po 14 grudnia 2014r wraz z wprowadzeniem nowego rocznego rozkładu jazdy oraz uruchomieniem nowych połączeń do Łowicza i Koluszek.Minione 7 miesięcy to okres bardzo intensywnego rozwoju Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Spółka zainaugurowała swoją działalność połączeniami z Łodzi Kaliskiej do Sieradza. Od 1 września obsługuje linię Łódź Widzew- Zgierz, od 1 listopada Łódź Kaliska- Łódź Widzew. Kluczowym momentem było wprowadzenie 14 grudnia 2014r nowego rozkładu jazdy i uruchomienie nowych tras do Łowicza i Koluszek. W chwili obecnej Spółka realizuje w dobie średnio 93 połączenia.

- Za nami okres dynamicznego rozwoju Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Z miesiąca na miesiąc mogliśmy obserwować rosnącą liczbę połączeń i pociągów kursujących po torach w województwie. Wprowadzenie nowego przewoźnika nastąpiło bez żadnych problemów i z korzyścią dla podróżnych, o czym świadczy dobry wynik przewiezionych pasażerów - powiedział Witold Stępień Marszałek Województwa Łódzkiego.Od 14 grudnia do 25 stycznia z pociągów ŁKA skorzystało 157 690 pasażerów. Rekordowym dniem okazał się 23 stycznia br., kiedy przewiezionych zostało 5 368 pasażerów.Przewozy inaugurowaliśmy 14 połączeniami, które obsługiwało 6 jednostek. W chwili obecnej pociągów jest 16, a połączeń ponad 90. Cieszy nas dobra i stale rosnąca frekwencja, bo to sygnał, że mieszkańcy coraz chętniej korzystają z kolei- powiedział Andrzej Wasilewski Prezes Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

Rosnącą liczbę pasażerów Spółka obserwuje na linii Łódź- Łowicz, obsługiwanej od 14 grudnia 2014r 20 połączeniami. Do 25 stycznia z pociągów kursujących na linii łowickiej, pomimo, iż był to okres ferii świątecznych, skorzystało 38 352 pasażerów. Najwyższa frekwencja wyniosła 102 %.

Połączenie do Łowicza traktowaliśmy ze szczególną uwagą. Linia przez lata była zamknięta, a oferta połączeń ograniczona. Pierwsze wyniki dotyczące liczby pasażerów wskazują jednak na to, iż mieszkańcy szukają tańszego i bardziej komfortowego środka transportu, którym jest Łódzka Kolej Aglomeracyjna-podsumowała Anna Lenarczyk Dyrektor Handlowy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

Około 15 tysięcy pasażerów skorzystało z połączeń na linii Łódź- Koluszki, gdzie Łódzka Kolej Aglomeracyjna uzupełnia ofertę Spółki Przewozy Regionalne. Najwyższa frekwencja w pociągu wyniosła 63 %.14 czerwca 2015r pociągi ŁKA wyruszą do Kutna. Spółka uruchomi na tej linii 20 połączeń.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ŁKA
Łódzkie

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....