TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

ŁKA wydłuży Flirty3 i kupi nowe ezt-y
PAP - Opublikowano: 08.10.2015 10:50:45 3 komentarze
ŁKA wydłuży Flirty3 i kupi nowe ezt-y

Łódzka Kolej Aglomeracyjna od stycznia 2016 r. uruchomi połączenie z Łodzi do Skierniewic - zapowiedział w środę marszałek woj. łódzkiego Witold Stępień.

Na konferencji prasowej w środę marszałek podsumował pierwszy etap działania istniejącej od 2012 r. ŁKA - która jest spółką samorządu łódzkiego - i przedstawił plany dalszego jej rozwoju w ciągu najbliższych pięciu lat.

"Obecnie ŁKA to 20 nowoczesnych pociągów FLIRT 3, nowe zaplecze techniczne na stacji Łódź Widzew, 56 przystanków i stacji kolejowych obsługiwanych przez ŁKA, z czego 21 zostało zmodernizowanych. Kolej Aglomeracyjna to także 120 pociągów dziennie" - mówił Stępień.

Marszałek zapowiedział uruchomienie w styczniu 2016 r. nowego połączenia pomiędzy Łodzią i Skierniewicami. Obecnie ŁKA kursuje na trasach łączących Łódź z Sieradzem, Koluszkami, Łowiczem i Kutnem, a także oferuje połączenia wokół aglomeracji łódzkiej na trasie Łódź Kaliska - Łodź Widzew oraz Łódź Widzew - Zgierz.

"Na początku 2015 r. zaczynaliśmy od 120 tys. pasażerów, liczba ta rośnie i szacujemy, że w październiku wyniesie ponad 200 tys. Według statystyk Urzędu Transportu Kolejowego, ŁKA należy do najpunktualniejszych przewoźników w kraju - w I półroczu br. jej punktualność wyniosła 98 proc." - dodał Stępień.

Plany na kolejne pięć lat zakładają - obok utrzymania uruchomionych wcześniej linii ŁKA - uruchomienie przy wykorzystaniu środków UE pociągów relacji Łódź - Piotrków Trybunalski/Radomsko, Łódź - Tomaszów Mazowiecki/Opoczno oraz połączenie Skierniewice - Łowicz - Kutno.

Do tej pory wartość całego projektu budowy systemu ŁKA przekroczyła 457 mln zł. Jak zaznaczył poseł Cezary Grabarczyk, ŁKA otrzymała 220 mln zł dofinansowania ze środków europejskich. "To świetnie zainwestowane pieniądze, o czym świadczy główna nagroda dla ŁKA przyznana podczas tegorocznych międzynarodowych targów kolejowych TRAKO" - podkreślił.

W drugim etapie rozwoju ŁKA - w ramach nowej perspektywy UE - planuje się wydanie 510 mln zł.

"Aby zwiększyć możliwości przewozowe, chcemy zakupić kolejne elektryczne zespoły trakcyjne. Chcemy też skracać czas dojazdu poprzez utworzenie połączenia ekspresowego między Sieradzem a Łodzią Kaliską - na tym szlaku pociąg ekspresowy będzie zatrzymywał się na czterech stacjach. W ramach projektu przewidziana jest integracja ekologicznego transportu drogowego i kolejowego, m.in. inwestowanie w ekologiczne autobusy spinające lokalny ruch" - podkreślił Stępień.

Według prezesa ŁKA Andrzeja Wasilewskiego, rozwój połączeń aglomeracyjnych jest nieunikniony, ponieważ cieszą się one coraz większym zainteresowaniem. "Pociągi, w których jest 120 miejsc siedzących, są już pełne. Pasażerowie domagają się zwiększenia liczby miejsc, dlatego zakup trzeciego członu do zespołów trakcyjnych jest nieunikniony" - wyjaśnił.

Spółka inwestuje w sieć sprzedaży; bilety można kupić we własnych kasach ŁKA, w kasach Przewozów Regionalnych, Kolei Mazowieckich i Kolei Wielkopolskich, biletomatach oraz przez internet i urządzenia mobilne.

Jak zapowiedział wiceprezes ŁKA Janusz Malinowski, w połowie grudnia wraz ze zmianą rozkładu jazdy pojawi się więcej połączeń do Sieradza i Łowicza. Na linii Łódź Kaliska - Łódź Widzew liczba połączeń ulegnie podwojeniu; ŁKA planuje, że będzie ich 24 w ciągu doby.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ŁKA
Łódzkie
 • Gruby z Bydgoszczy – 08.10.2015

  To są ostatnie flirty w Polsce. Następnych nie będzie bo resztę przetargów my wygrywamy. Buahahahahhahaha może coś małego damy wygrać newagowi ale wątpię. Huehuehue

 • ŁDZ – 08.10.2015

  [komentarz usunięty, powód: komentarz niezgodny z regulaminem]

 • obiektywnie-subiektywnie – 09.10.2015

  Pytanie kierują do ludzi mających pojęcie w kwestii szeroko pojętych zagadnień technicznych ŁKA. Proszę mi powiedzieć, czemu od razu nie zamawiano np. 3-4 członowych flirtów do obsługi ŁKA? brak pojęcia ze strony urzędników jaki potencjał może mieć w miarę sensownie działająca kolej, czy też sprawa jest bardziej złożona? Pozdrawiam.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....