TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Łódzkie ma już 15 zmodernizowanych ezt-ów
INFORAIL - Opublikowano: 13.05.2015 13:11:20
Łódzkie ma już 15 zmodernizowanych ezt-ów

- Województwo Łódzkie dysponuje już 15 zmodernizowanymi elektrycznymi zespołami trakcyjnymi serii EN57. Tym samym zakończono 2 tygodnie przed terminem realizację umowy, zawartej z ZNTK Mińsk Mazowiecki na modernizację 4 sztuk EZT serii EN57 ? poinformował marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień.


W zmodernizowanych pojazdach poza standardowymi rozwiązaniami, takimi jak klimatyzacja, informacja pasażerska z monitorami LCD, toaleta z obiegiem zamkniętym, gniazdka do podłączenia urządzeń mobilnych, pojawiło się wiele nowych elementów. I tak wprowadzono chociażby wydajniejszy system kurtyn powietrznych nad drzwiami wejściowymi do pociągu oraz zmodyfikowano system nawiewu powietrza w przedziałach pasażerskich, co w zestawieniu z zainstalowaniem drzwi międzyprzedziałowych na specjalnych rolkach zapewnia komfort podróży niezależnie od warunków atmosferycznych.
Wartość netto modernizacji jednej sztuki elektrycznego zespołu trakcyjnego to 6,2 mln zł. Tym samym pozostał już tylko jeden niezmodernizowany elektryczny zespół trakcyjny, którego modernizację Województwo Łódzkie planuje przeprowadzić w 2016 r. Wówczas mieszkańcy naszego regionu będą mogli podróżować w pełni nowoczesnymi i komfortowymi pojazdami kolejowymi województwa łódzkiego.

Ze zmodernizowanych jednostek mieszkańcy województwa będą mogli skorzystać chociażby przy okazji promocyjnych przejazdów do ciekawych miejsc w regionie. Wycieczki te będą organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego we współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego Urzędem Miasta Gminy Łask oraz Urzędem Miasta Gminy Łęczyca i Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego.
- Przygotowaliśmy sześć wyjazdów do parków krajobrazowych województwa łódzkiego współfinansowanych ze środków WFOŚiGW w Łodzi, realizowanych we współpracy z Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego oraz dwa wyjazdy do miast - Łasku i Łęczycy w ramach promocji zmodernizowanego przez Województwo Łódzkie taboru serii EN57 i taboru ŁKA ? zapraszał marszałek Witold Stępień.
Na pierwszy wyjazd do Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego można będzie wybrać się już w najbliższą sobotę, 16 maja. Tym razem do Spalskiego Parku Krajobrazowego. 13 czerwca natomiast szykowana jest wyprawa do Łasku, Dobronia, Sędziejowic, Buczku i Zelowa. Szczegóły wycieczek na stroniewww.pociagiem.lodzkie.pl
Projekt ?Pociągiem do ekologii? przygotowały też Przewozy Regionalne. Dzięki niemu zmodernizowanymi pociągami Województwa Łódzkiego uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych będą mieli okazję zwiedzić: Arboretum w Rogowie, Skansen Rzeki Pilicy, Niebieskie Źródła, Groty Nadgórzyckie, Park Krajobrazowy Dorzecza Warty i Widawki oraz Bolimowski Park Krajobrazowy.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Łódzkie
modernizacja
EN57
ZNTK Mińsk Mazowiecki

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....