TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Lubuskie inwestuje w tabor. Najpierw dwa Linki w ramach ugody [FILM]
InfoRail.pl - Opublikowano: 12.04.2018 08:37:37 1 komentarz
Lubuskie inwestuje w tabor. Najpierw dwa Linki w ramach ugody

W latach 2018-2019 na lubuskie tory wyjadą nowe pojazdy kolejowe. Dwa za 40 mln zł zakupi samorząd województwa, przy wsparciu z RPO L-2020. Kolejne dwa to wynik ugody z PESĄ.

W marcu podpisane zostało porozumienie samorządu z PKP PLK i Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju dotyczące modernizacji linii kolejowych nr 358 i 203. Mocno rozpędzamy lubuską kolej. Chcemy, żeby Lubuszanie jeździli szybko, bezpiecznie i wygodnie – komentuje marszałek Elżbieta Anna Polak.

Nowe pociągi na lubuskich torach

Samorząd województwa inwestuje w tabor kolejowy. Za 40 mln zł zakupi dwa nowe, trzyczłonowe, spalinowe zespoły trakcyjne przy dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (RPO Lubuskie 2020) – 85%. Pozostałą część będą stanowiły środki z budżetu województwa. Pojazdy zostaną najprawdopodobniej skierowane do obsługi trasy Kostrzyn - Gorzów Wlkp. - Krzyż - Poznań Gł. z uwagi na największe na tej trasie potoki pasażerskie.

Jesteśmy po dialogu technicznym z oferentami, którzy ewentualnie stawaliby do przetargu na zakup dwóch pojazdów kolejowych. Jednocześnie mamy już podpisaną umowę z PESĄ, która gwarantuje nam dostarczenie do 2019 roku dwóch kolejnych składów. Przewozy Regionalne przekazały także w użytkowanie oddziałowi w Zielonej Górze jednego Linka. Czyli taborowo bardzo mocno się wzmacniamy, co będzie w konsekwencji umożliwiało zmianę siatki połączeń i zintensyfikowanie ich liczby na naszych liniach. To powinno być już mocno odczuwalne w 2018 roku, a w 2019 będzie to już duże przyśpieszenie jeżeli chodzi o liczbę połączeń – wyjaśnia Sławomir Kotylak, dyrektor Departamentu Infrastruktury i Komunikacji.

Szybciej do celu dzięki inwestycjom w infrastrukturę

Tabor to nie jedyne inwestycje w lubuską kolej. Przypomnijmy, że 21 marca br. podpisane zostało porozumienie samorządu z PKP PLK i Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju dotyczące modernizacji linii kolejowych nr 358 i 203. W 2018 r. zostaną podpisane dwie umowy. Pierwsza na modernizację linii kolejowej nr 358 Zielona Góra - Poznań, w metodologii zaprojektuj- wybuduj. Wniosek PKP PLK zostanie złożony do Zarządu Województwa najpóźniej do sierpnia br. Natomiast inwestycja na linii kolejowej nr 203 Krzyż-Gorzów będzie realizowana w etapach. W 2018 r. podpiszemy umowę na wykonanie dokumentacji. Ten wniosek do identyfikacji zostanie przedłożony do września 2018 r. - wyjaśnia marszałek Elżbieta Anna Polak.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Lubuskie
tabor
PESA
  • mechanik – 12.04.2018

    Oczywiście Zarząd Województwa zapomniał, że cztery SA133 zakupione wcześniej, w 2006 roku, zgodnie z SIWZ też miały dostać takowe dopuszczenie. Nigdy to jednak nie zostało wyegzekwowane.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....