TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Ma być elektryfikacja linii nr 25 Tomaszów Maz. – Skarżysko Kam.
InfoRail.pl - Opublikowano: 20.08.2020 16:45:22
Ma być elektryfikacja linii nr 25 Tomaszów Maz. – Skarżysko Kam.

Marszałkowie województw łódzkiego i świętokrzyskiego podjęli współpracę ws. modernizacji i elektryfikacji linii kolejowej nr 25 na odcinku Tomaszów Mazowiecki – Skarżysko Kamienna. W ramach zawartego porozumienia będą ubiegać się o fundusze na ten cel z programu Kolej Plus.

Marszałek woj. łódzkiego Grzegorz Schreiber i marszałek woj. świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski podpisali w czwartek dokumenty potrzebne do przygotowania studium projektowo-technicznego dot. modernizacji i elektryfikacji linii kolejowej na odcinku Tomaszów Mazowiecki – Skarżysko Kamienna. Uroczystość zorganizowano na dworcu Opocznie (Łódzkie), gdzie – jak wskazał Schreiber – obecnie pociągi kończą swój bieg.

"Kolej nie zna granic. Ludzie podróżujący koleją chcieliby przemieszczać się między miejscowościami niezależnie od tego, czy znajdują się one na ternie jednego, dwóch czy trzech województw. Chcą pociągami jeździć, a nie tak, jak jest na tym dworcu, kończyć nim podróż. Ten pociąg powinien jechać dalej w kierunku województwa świętokrzyskiego. I taki jest nasz cel i to, co chcemy osiągnąć budując nasze porozumienie" – podkreślił marszałek woj. łódzkiego.

Dodał, że w elektryfikacji i modernizacji blisko 90 km linii w kierunku Skarżyska Kamiennej może wydatnie pomóc realizowany przez PKP Polskie Linie Kolejowe SA program Kolej Plus. W jego ramach samorządy do 26 sierpnia mogą składać wnioski na odbudowę, modernizację i przywracanie do życia torów kolejowych, które zostały zlikwidowane, a także budowę nowych.

"Do tego programu chcemy wspólnie aplikować, chcemy wspólnie złożyć wniosek, pozyskać pieniądze na realizacje początku projektu. Póki co będą to bowiem środki na dokumentację, ale ten projekt będziemy rozwijać dalej. To rzeczy, które dają wizję tego, co chcemy uczynić wspólnie dla naszych województw" - zaznaczył Schreiber.

Marszałek Bętkowski zwrócił uwagę, że w przeszłości linia kolejowa nr 25 tętniła życiem i służyła do przewozu zarówno osób, jak i towarów. "W Skarżysku Kamiennej lada miesiąc zostanie oddany do użytku piękny dworzec i życzylibyśmy sobie, by po drodze stacje w Końskich, Opocznie i inne przystanki na +25+ do Tomaszowa również nabierały wyglądu, który przystaje 21. wiekowi i naszym aspiracjom" – przyznał.

Wskazał, że wspólna działalność obu urzędów marszałkowskich zwiększa szansę na realizację planowanej inwestycji. Wyjaśnił, że jej pierwszy etap, którym będą działania planistyczne, pochłonie ok. 3,2 mln zł, a następnie rozpoczną się prace projektowe, które oszacowano na ok. 40 mln zł.

"Naszym wyznacznikiem jest, by cała modernizacja i elektryfikacja linii od Skarżyska Kamiennej do Tomaszowa Mazowieckiego zakończyła się w ciągu pięciu lat. Rozpoczynamy pewien etap i program Kolej Plus może nam w tym projekcie wydatnie pomóc, na co bardzo liczymy" – zadeklarował marszałek woj. świętokrzyskiego. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
łódzkie
świętokrzyskie
Tomaszów Mazowiecki
Skarżysko Kamienna

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....