TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Małopolska wspiera zabytki z Chabówki i pociągi retro
PAP - Opublikowano: 13.03.2016 20:33:13
Małopolska wspiera zabytki z Chabówki i pociągi retro

Pociągi retro pojawią się w tym roku na najpiękniejszych trasach kolejowych Małopolski. Władze województwa zdecydowały o dofinansowaniu projektu "Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej", w ramach którego odbędzie się ponad 25 przejazdów turystycznych.

Przejazdy zabytkowymi składami będą realizowane od maja do grudnia 2016 r. Zorganizuje je Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei we współpracy ze Skansenem Taboru Kolejowego w Chabówce. Województwo małopolskie przeznaczyło na wsparcie projektu 400 tys. zł w ramach konkursu z dziedziny turystyki "Małopolska Gościnna".

Jak poinformowało Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei, zabytkowe pociągi turystyczne pojawią się na najpiękniejszych trasach kolejowych Małopolski, ze szczególnym uwzględnieniem odcinka ponad 130-letniej dawnej Galicyjskiej Kolei Transwersalnej. Ponad 70-kilometrowy fragment tej linii biegnący z Chabówki do Nowego Sącza uznawany jest za jedną z najbardziej malowniczych tras kolejowych w Polsce i w Europie. W programie przewidziano atrakcje na pokładzie pociągów oraz podczas postojów na poszczególnych stacjach i przystankach.

Wstępnie zaplanowano przejazdy na trasach znanych z zeszłorocznej edycji imprezy: Chabówka - Nowy Sącz, Chabówka - Zakopane, Nowy Sącz - Biecz, Nowy Sącz - Krynica, a także na nowych odcinkach: Chabówka - Sucha Beskidzka - Żywiec, Kraków - Tarnów, Tarnów - Tuchów, Kraków - Wadowice, Kraków - Nowa Huta, Kraków - Wieliczka Rynek, Gorlice - Gorlice Zagórzany.

Szczegółowy harmonogram przejazdów oraz warunki rezerwacji biletów zostanie opublikowany jeszcze w tym miesiącu na stronie internetowej organizatora.

Do wycieczek wykorzystywane będą historyczne parowozy i wagony ze Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce, należącego do PKP Cargo SA - największej tego typu placówki w Polsce. "Zabytkowy tabor ze Skansenu w Chabówce zawita w różne rejony Małopolski, a wspólna oferta przejazdów znakomicie wypełni kalendarz atrakcji turystycznych w regionie" - poinformował PAP naczelnik Sekcji Utrzymania i Napraw Taboru w Chabówce Maciej Panasiewicz.

Jak dodał, dłuższe przejazdy pociągów organizowanych w ramach projektu będą stanowić znakomite uzupełnienie oferty wakacyjnych wycieczek retro organizowanych przez skansen na trasie z Chabówki do Kasiny Wielkiej. Łącznie Skansen w Chabówce uruchomi w tym roku ponad 100 ogólnodostępnych pociągów retro zestawionych z zabytkowych wagonów, parowozów i historycznych lokomotyw spalinowych.

Według naczelnika przejazdy zabytkowymi pociągami stały się już atrakcją turystyczną regionu. "Dowodzi temu bardzo duża frekwencja w zeszłym roku, kiedy skansen w Chabówce, uruchamiając blisko 100 pociągów przewiózł ponad 17 tysięcy pasażerów" - zaznaczył.

Obecnie na linii kolejowej nr 104 z Chabówki do Nowego Sącza, będącej fragmentem d. Galicyjskiej Kolei Transwersalnej trwają prace remontowe, które wykonuje PKP PLK S.A. Dzięki temu pociągi retro będą mogły bezpiecznie przewozić turystów tą biegnącą przez Beskidy trasą.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Chabówka
parowóz
Małopolska

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....