TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Maltanka wróciła na trasę
InfoRail.pl - Opublikowano: 21.04.2017 19:55:10
Maltanka wróciła na trasę

Tradycyjnie już co roku na wiosnę po zimowej przerwie na tory wokół jeziora Malta wyruszyła kolejka Maltanka. Inaugurację sezonu w tym roku zaplanowano na 21 kwietnia w samo południe na dworcu kolejki. To już 45. sezon ulubionej kolejki najmłodszych poznaniaków.

Co roku uruchomieniu Maltanki towarzyszą dodatkowe atrakcje, zawsze też odbywa się ono w towarzystwie dzieci z któregoś z poznańskich przedszkoli. W tym roku w pierwszy kurs pojechały maluchy z przedszkola "Fabryka fantazji".

- Wystartowaliśmy punktualnie o godz. 12.00 z dworca kolejki na Malcie w asyście dzieci, dla których jazda wąskotorówką stanowi zawsze atrakcję - zdradza Iwona Gajdzińska, rzeczniczka prasowa MPK. - Towarzyszyli nam również przyjaciele kolejki z Galerii Malta. Dzięki nim nasza wąskotorówka, mimo zacnego wieku, wciąż zyskuje na atrakcyjności. Podczas podróży opowiadaliśmy, co nowego szykujemy na najbliższy sezon funkcjonowania kolejki, która w tym roku obchodzi swoje 45-lecie. Huczne urodziny planujemy na czerwiec.

Dodatkową atrakcją tegorocznej inauguracji kursów było odsłonięcie neonu kolejki, odrestaurowanego dzięki staraniom Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego i Galerii Malta. Neon kiedyś znajdował się na stacji Zwierzyniec, ale gdy przestał działać, został zdjęty i poznaniacy mogli go ponownie zobaczyć dopiero na wystawie poznańskich neonów w Muzeum Narodowym.

Władze MPK po wystawie zadecydowały, że neon warto odrestaurować i tak się też stało, chociaż nie było to łatwe zadanie. Wyremontowany neon nie wrócił jednak na stację Zwierzyniec - teraz można go podziwiać na stacji początkowej kolejki.

Maltanka będzie kursowała codziennie od 21 kwietnia do 17 września, w dni powszednie co godzinę, a w weekendy co pół godziny. Bilet ulgowy w jedną stronę kosztuje 4 zł, a normalny - 6 zł.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Poznań
Poznań
maltanka
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....