TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Matejko znowu w Sejmie
INFORAIL - Opublikowano: 11.02.2015 11:48:19 4 komentarze
Matejko znowu w Sejmie

Jak bumerang wraca kwestia likwidacj IR Matejko. Wydaje się, że powoli staje się on pociągiem politycznym, szanse na jego powrót wydają się bowiem niewielkie mimo protestów pasażerów i zaangażowaniu niektórych polityków. Niedawno Matejko gościł na sejmowej komisji infrastruktury, teraz interpelację w sprawie uwzględnienia w rozkładzie jazdy pociągu InterRegio Matejko, a tym samym zagwarantowania pasażerom dostępu do zróżnicowanej cenowo oferty przewozowej złożył poseł Andrzej Adamczyk. Pisze w niej, że w ubiegłym tygodniu na biurko Minister Marii Wasiak trafiło ponad 10 tysięcy podpisów od obywateli żywotnie zainteresowanych przywróceniem do oferty przewozowej na trasie Kraków ?Warszawa tego połączenia, obsługiwanego przez spółkę Przewozy Regionalne. Pisaliśmy o tym na łamach InfoRail. Poseł wyraża nadzieję, że Minister nie zlekceważy tego znaczącego głosu społecznego i podejmie działania, które zagwarantują możliwość korzystania z przewozu kolejowego wszystkim pasażerom, bez względu na ich status materialny i konieczność nabycia biletu tylko w znacząco wyższych cenach.

I dalej w interpelacji czytamy, że należy mieć na uwadze, iż wśród tych 10 tysięcy podpisów przeważającą liczbę stanowią zapewne potencjalni pasażerowie pociągu InterRegio Matejko, którzy dzisiaj zmuszeni są do korzystania z innych form transportu na trasie Kraków ?Warszawa, o wiele tańszych od standardowo oferowanych cen biletów w przewozach kolejowych.

Poseł wyraża przekonanie, iż Minister Wasiak nie pozostanie bierna na społeczny głos i doprowadzi do znalezienia w rozkładzie jazdy miejsca dla pociągu o relatywnie niskiej cenie biletu w atrakcyjnych dla pasażerów godzinach kursowania. Pisze, iż chciałby wierzyć, że podziela Pani Minister opinię, iż oferta przewozowa kolei powinna być na tyle zdywersyfikowana, aby uwzględniać oczekiwania wszystkich grup pasażerów, nie tylko zaś tych najzamożniejszych. Jego zdaniem działalność kolei w Polsce powinna być traktowana, jako swego rodzaju misja, która bierze górę nad suchą kalkulacją finansową.W związku z powyższym Poseł zwrócił się do Minister Wasiak z prośbą o odpowiedź na następujące pytania:

1. W jaki sposób zamierza ustosunkować się Pani Minister do tak dużego poparcia społecznego dla przywrócenia do kursowania pociągu InterRegio Matejko?

2. Czy podejmie Pani Minister działania w zakresie uwzględnienia w zapowiadanej na marzec korekcie rozkładu jazdy pociągów możliwości kursowania pociągu InterRegio Matejko w atrakcyjnych dla pasażerów godzinach?

3. Jakie kroki zamierza podjąć kierowany przez Panią Minister resort w celu zwiększenia liczby i dostępności biletów w niskich cenach na trasie Kraków ?Warszawa w stopniu, który zapewniałby dostęp do nich grupie mniej zamożnych pasażerów?

My podpowiadamy pasażerom. Na trasie Kraków ?Warszawa kursują dziś autobusy PolskiBus.com a od marca siedem razy trasę tę przemierzać będzie LuxExpress. Skoro nie ma klimatu do utrzymania oferty kolejowej warto może rozważyć przesiadkę do autobusów. Być może dalszy odpływ pasażerów otworzy oczy ?kolejarzom?.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
InterRegio
Sejm
 • dll – 11.02.2015

  co jakies PRy beda robic konkurencje Pendolino - dla rzadu to niedopuszczalne

 • manfred – 11.02.2015

  A po Pendolino chocby i potop....

 • Ania – 14.02.2015

  Kto normalny jeździ smierdzacym kiblem pr jak ma Pendolino za 20 zł ?

 • K65 – 16.02.2015

  Ludzie co za populistyczny PiSowski bełkot. A Jakie to niby kroki zamierza podjąć ten PiSowski głąb w celu poprawy czasu, zwiększenia liczby i dostępności biletów w niskich cenach na trasie Kraków – KIELCE- RADOM - Warszawa w stopniu, który zapewniałby NIEPROPORCJONALNIE WIĘKSZY dostęp do nich grupie mniej zamożnych pasażerów, zamiast puszczać tego typu pociągi przez Gosiewsko-opoczyńskie szczere pola CMK. O to jakoś głąb PiSowski mordy nie wydziera tylko daj mu pociągi na dotacjach lub długach po szczerych polach CMK. Polska to tylko Warszawa i Kraków i cała POlska ma im służyć. Jeszcze czego.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....