TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Mazowieckie z gospodarską wizytą w Stadlerze
InfoRail.pl - Opublikowano: 11.09.2018 16:45:14
Mazowieckie z gospodarską wizytą w Stadlerze

Największy w branży przetarg na zakup nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych dla Kolei Mazowieckich to nie tylko perspektywa znacznego podniesienia jakości podróży, ale także szansa dla siedleckiego rynku pracy. Zakład Stadler Polska w Siedlcach odwiedzili wicemarszałek Wiesław Raboszuk oraz członkowie zarządu województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski i Elżbieta Lanc.

W siedleckim zakładzie powstają składy dla mazowieckiego przewoźnika. Zapoznano się z procesem produkcyjnym pojazdów szynowych (pociągów i tramwajów), które wyjeżdżają z Siedlec do przewoźników z całej Europy. Uczestnicy spotkania rozmawiali również o pojazdach, które powstaną w siedleckim zakładzie w ramach podpisanego w styczniu br. kontraktu ramowego na dostawę 71 ezt. Produkcja pierwszych pojazdów jest w toku.

-"Realizacja zamówienia dla Kolei Mazowieckich przebiega zgodnie z planem. Ostateczny design najnowszego pojazdu FLIRT dla Mazowsza jest gotowy i został zatwierdzony przez naszego klienta - Koleje Mazowieckie. Nasi inżynierowie opracowują szczegółowo kwestie techniczne, trwa także proces zakupu komponentów do budowy pojazdów – poinformował Tomasz Prejs, szef siedleckiego zakładu i członek zarządu Stadler Polska.

-"Cieszymy się, że możemy być naocznymi świadkami procesu produkcji pojazdów dla Kolei Mazowieckich. Nie mamy wątpliwości, że tym samym uczestniczymy w wydarzeniu przełomowym dla kolei na Mazowszu, a szczególnie dla pasażerów pociągów Kolei Mazowieckich. Realizacja tego zamówienia to krok milowy w procesie unowocześnienia kolei pasażerskiej – powiedział podczas wizyty prezes Robert Stępień.

Nowe miejsca pracy

W związku z pozyskaniem nowych zamówień z lokalnego rynku Stadler Polska systematycznie zwiększa zatrudnienie. Od stycznia 2018 r. firma utworzyła w Siedlcach ponad 150 nowych miejsc pracy. Obecnie zatrudnia około 800 pracowników i poszukuje kolejnych 100 osób. Spółka od lat pozostaje jednym z największych pracodawców w Siedlcach.

Stadler Polska współpracuje z lokalnymi partnerami – to ponad 2 tys. polskich firm, które stanowią około 60 proc. ogółu naszych dostawców. Od początku swojej obecności w Polsce spółka Stadler Polska inwestuje w rozwój zakładu. Skumulowana wartość dotychczasowych inwestycji wynosi ponad 120 mln zł.

W 2017 r. spółka zakończyła realizację inwestycji o wartości 40 mln zł, w ramach której powiększona została powierzchnia produkcyjna, a także powstał nowoczesny budynek biurowy. Aktualnie planowana jest dalsza rozbudowa zakładu, w ramach której nadbudowane zostanie piętro hali montażu wstępnego elektrycznego (dodatkowa powierzchnia 1800m2). Wartość inwestycji to 5,6 mln zł.

Marszałek Elżbieta Lanc zwróciła uwagę na to, jak ogromną szansą dla Siedlec i całego Mazowsza jest działalność zakładu:

-"Dla nas, dla Mazowsza, Stadler Polska to nie tylko pewny partner, jeśli chodzi o realizację zamówienia dla kolei Mazowieckich, ale też ważny, ciągle rozwijający się pracodawca. To wielka szansa dla Siedlec i całego regionu. Można tylko mieć nadzieję, że dobra passa producenta będzie trwać, co przełoży się na to, że nie tylko na Mazowszu, ale i w całym kraju będziemy jeździć wysokiej jakości pojazdami szynowymi – powiedziała członek zarządu Elżbieta Lanc.

-"Produkowane przez firmę Stadler pojazdy dają gwarancję najwyższej jakości, komfortu i najnowszej technologii. Mam nadzieję, że dobra współpraca zaowocuje satysfakcją podróżujących Kolejami Mazowieckimi – zauważył członek zarządu Rafał Rajkowski.

W spotkaniu uczestniczyli też: członek zarządu, dyrektor finansowy Kolei Cezary Lewandowski, dyrektor projektu KM Magdalena Dankowska oraz dyrektor Stadler Service Polska Paweł Gręda.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
fabryka
Stadler
Mazowieckie
Koleje Mazowieckie

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....