TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

MIB i PKP chwalą się największym w historii programem inwestycyjnym
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 27.09.2017 07:36:41 2 komentarze
MIB i PKP chwalą się największym w historii programem inwestycyjnym

Rozpoczął się dobry czas dla kolei – mówił we wtorek podczas debaty kolejowej w Gdańsku prezes Grupy PKP Krzysztof Mamiński. Przedstawiciele resortu rozwoju podkreślili, że w obecnej unijnej perspektywie finansowej w Polsce realizowany jest największy program kolejowy.

We wtorek w Gdańsku ruszyły 12. Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO, poświęcone m.in. wyzwaniom stojącym przed państwami i kolejami w związku ze zwiększaniem konkurencyjności.

Krzysztof Mamiński, który uczestniczył w TRAKO, zwrócił uwagę na wzrost liczby pasażerów korzystających z transportu kolejowego. Podczas dyskusji podano, że od 2015 r. notowany jest wzrosty liczby pasażerów, największy od 10 lat.

Przyznał, że ubolewa, że "nie ma podobnego trendu w przewozach towarowych". Przyznał, że poprawa efektywności cargo jest jednym z celów Grupy PKP. W Polsce tylko ok. 20 proc. transportu towarowego wykonuje się przy pomocy kolei.

Prezes zdementował - jak mówił - pomówienia, iż kolej jest niepunktualna. Odwołując się do statystyk europejskich zapewnił, że polska kolej "jest jedną z najpunktualniejszych".

Małgorzata Zielińska z Departamentu Programów Infrastrukturalnych Ministerstwa Rozwoju powiedziała, że w obecnej unijnej perspektywie finansowej w Polsce "realizowany jest największy program kolejowy, środki - ponad 10 mld euro". Jej zdaniem planowane inwestycje poprawią konkurencyjność polskiej kolei, m.in. w zakresie dostępu do polskich portów.

"Musimy postawić na kolej, musimy inwestować w ekologiczne źródła transportu, bo transport generuje 20 proc. emisji gazów cieplarnianych, w tym drogowy, samochodowy stanowi 72 proc." – argumentowała.

Wiceminister infrastruktury i budownictwa Andrzej Bittel poinformował, że do końca roku z kwoty 66,5 mld zł przeznaczonej na inwestycje na kolei zakontraktowane ma być ok. 20 mld zł. Przyznał, że jeśli chodzi o wykorzystanie wszystkich funduszy z obecnej perspektywy unijnej, to "powoli przechodzi na stronę umiarkowanego optymizmu, chociaż miesiąc temu był jeszcze umiarkowanym pesymistą".

Zielińska zauważyła, że "w tej perspektywie w realizacji jesteśmy dwa lata do przodu, bo kontraktacja na koniec roku osiągnie ok. 50 proc. podpisanych umów o dofinansowanie projektów kolejowych". Dodała, ze nie było takiego wyniku w poprzedniej perspektywie. "Oczywiście faza realizacyjna jest najważniejsza i tu musimy wszyscy współpracować i pomagać, a nie przeszkadzać" – mówiła.

W rozpoczętych we wtorek w Gdańsku 12. Międzynarodowych Targach Kolejowych TRAKO uczestniczy rekordowe, 700 wystawców z 25 krajów. Powierzchnia wystawiennicza zajmuje ok. 3 ha i kilometr torów do ekspozycji taboru oraz maszyn i urządzeń torowych. Targi potrwają do piątku.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP SA
MIB
  • kolejFAN – 27.09.2017

    TAAAAK? Lwówek, Mielec,Gostyń, Zagórz,Limanowa,Stronie,Karpacz,Lądek Zdrój,Mikołajki,Frombork,Olecko,Wschowa i inne olane miasta też będą coś miały z tego największego w historii PROGRAMU INWESTYCYJNEGO?!

  • devil – 27.09.2017

    I oczywiście ten cały program w ciągu ostatnich 2 lat? Włącznie z procesem projektowym, pozyskaniem funduszy z UE i karuzelą kadrową i czystkami jakie Ci hipokryci przeprowadzili....

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....