TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

MIB: Nadrabiamy wieloletnie zaniedbania na polskiej kolei
InfoRail.pl - Opublikowano: 15.11.2017 18:42:34 10 komentarzy
MIB: Nadrabiamy wieloletnie zaniedbania na polskiej kolei

Realizowany jest wart 66 mld zł Krajowy Program Kolejowy. Oprócz niego zaplanowany został wart prawie 30 mld zł Program Utrzymaniowy – poinformowało MIB w komunikacie.

Resort podał, że podpisane zostało ponad 800 umów z wykonawcami robót za prawie 19 mld zł. Dzięki podjętym przez MIB działaniom, przy wsparciu Ministra Finansów, powstanie najdłuższa nowa linia kolejowa w Polsce od 40 lat. Polskie Koleje Państwowe zmodernizują prawie 200 budynków dworcowych. Zaś dzięki niedawno podpisanym umowom polskie zakłady wyremontują część taboru kolejowego. Dziś każdy, kto choć raz pojedzie pociągiem, zobaczy rozmiar i rozmach prowadzonych inwestycji.

Remontowane są wagony, tory dostosowywane do wyższych prędkości, budowane są nowe szlaki kolejowe. Wszystko po to, by podróżni bezpiecznie, komfortowo i punktualnie dojeżdżali na miejsce.

Wielkie wyzwanie - Centralny Port Komunikacyjny

Polskie lotniska przeżywają prawdziwe oblężenie. Wkrótce wyczerpią się możliwości największego z nich – warszawskiego Lotniska Chopina. Dlatego MIB ściśle współpracuje z pełnomocnikiem rządu ds. budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. Ten wielki projekt, na miarę budowy Gdyni czy Centralnego Okręgu Przemysłowego, jest Polsce bardzo potrzebny. Dzięki rozbudowie sieci drogowej i kolejowej CPK będzie najlepiej skomunikowanym miejscem w Polsce. To ogromne wyzwanie, które podejmujemy w trosce o dynamiczny rozwój naszego kraju.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MIB
CPK
 • Mikey – 15.11.2017

  Ale propaganda. O jaką linię chodzi?

 • mix – 15.11.2017

  @Mikey, pewnie do CPK. :)

 • Zetes – 16.11.2017

  CPK - akurat o tym marzą Polacy? To na tym ma polegać tzw. zrównoważony rozwój Polski? Istniejące linie kolejowe czekają na remonty i modernizacje a tu taki "odlotowy " pomysł...

 • Mart – 16.11.2017

  Flirty, Pendolino, Darty, Husarze, nowe wagony, elfy, linki to faktycznie zaniedbania wieloletnie. Tymczasem "dobra zmiana" nie dokonała ani jednego zakupu. Inwestycje w PR wynikają z zabezpieczonych w planie restrukturyzacji inwestycji. IC modernizują i kupują tabor, zgodnie z planem poprzedniej ekipy. Zaniedbaniem nazwałbym to czego nie zrobiono w czasach zwiącholsko-koleżeńskiego zarządzania koleją, a które właśnie wróciło w czystej postaci. Stały wzrost pasażerów na kolei na pewno nie jest efektem dwuletniego "planu cud dobrej zmiany". Pamiętajmy o pewnej bezwładności na kolei i czasie po jakim występują efekty. Czekamy zatem na ten boom..

 • elwu – 16.11.2017

  Powstanie najdłuższa linia, ale kiedy? Za 10 lat dopiero. Śmiech na sali. Do kogo te banialuki są kierowane?

 • Gd – 16.11.2017

  @Mart Przecież masz totalną zmianę podejścia do kolei, a jak na typowy marazm w tej instytucji to wręcz rewolucja, więc po co szczujesz i piszesz nieprawdę?

 • akuku – 16.11.2017

  "MIB: Nadrabiamy wieloletnie zaniedbania na polskiej kolei" spowodowane przez nas samych i naszych kolegów m.in. za czasów rządów AWS-UW.

 • Zetes – 16.11.2017

  W moim odczuciu, poprzednia ekipa niewiele dobrego zrobiła dla polskich kolei a obecna, jak na razie, m ó w i, że zrobi.

 • soad – 16.11.2017

  "Dobrą zmianę" widać zwłaszcza w centralnej części woj. śląskiego gdzie nie zrobiono praktycznie nic!!!!! NIC!!!! Trudno to nazwać wielkim osiągnięciem !!!!!!!!!

 • akuku – 16.11.2017

  @soad:Przy tak ogromnym ruchu, szczególnie towarowym. A jest tyle rzeczy, choćby drugi tor na całości Katowice - Rybnik.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....