TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

MIB potwierdza: Zakończenie prac na E30 w 2020 roku
InfoRail - Opublikowano: 24.08.2016 10:16:51 6 komentarzy
MIB potwierdza: Zakończenie prac na E30 w 2020 roku

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa potwierdziło, że zakończenie prac na linii kolejowej E30 planowane jest na III kwartał 2020 r. Prezentuje też stan realizacji kontraktów na poszczególnych odcinkach.

Resort przypomina, że 22 grudnia 2015 r. PKP PLK SA złożyła do Komisji Europejskiej wniosek o dofinasowanie dla projektu pn. ?Modernizacja linii kolejowej E30, odcinek Zabrze ? Katowice ? Kraków, etap IIb? z ramach środków dostępnych z Instrumentu ?Łącząc Europę?. Inwestycja otrzymała dofinansowanie, obecnie dla ww. projektu uzgadniany jest Grant Agreement ? porozumienie określające zasady dofinansowania zawierane pomiędzy Komisją Europejską a PKP PLK SA.

Przedmiotowa inwestycja podzielona jest na 4 kontrakty. Poniżej przedstawiamy stan zaawansowania prac w każdym z nich.

Kontrakt nr 1 ? modernizacja odcinka Jaworzno Szczakowa ? Trzebinia (od km 1,150 do km 0,000 linii kolejowej nr 134 oraz od km 15,810 do km 29,110 linii kolejowej nr 133). Uzyskano komplet decyzji o pozwoleniu na budowę oraz komplet projektów budowlanych i projektów wykonawczych.

Obecnie trwa procedura przetargowa na wybór wykonawcy robót w ramach przetargu ograniczonego. W etapie I wyłoniono 8 wykonawców zaproszonych do składania ofert w etapie II.

Rozpoczęcie robót planowane jest na II kwartał 2017 r., natomiast zakończenie prac planowane jest na I kwartał 2020 r.

Kontrakt nr 2 ? modernizacja odcinka Trzebinia ? Krzeszowice (od km 29,110 do km 46,700 linii kolejowej nr 133). Uzyskano komplet decyzji o pozwoleniu na budowę oraz komplet projektów budowlanych i projektów wykonawczych.

Obecnie trwa procedura przetargowa na wybór wykonawcy robót. W ramach przetargu ograniczonego w etapie I zostanie wyłonionych 8 wykonawców. Termin ogłoszenia etapu II uzależniony jest od rozstrzygnięcia sporu sądowego w sprawie wyłonienia wykonawcy materiałów przetargowych dla ww. przetargu.

Rozpoczęcie robót planowane jest na IV kwartał 2017 r., natomiast zakończenie prac planowane jest na II kwartał 2020 r.

Kontrakt nr 3a ? modernizacja odcinka Krzeszowice ? Kraków Mydlniki (od km 46,700 do km 62,400 linii kolejowej nr 133). Umowa z wykonawcą robót konsorcjum w składzie: VIAS y Construcciones S.A., DRAGADOS S.A. i ELECTREN S.A. została podpisana 27 stycznia 2016 r.

Rozpoczęcie zasadniczych robót budowlanych planowane jest na III kwartał br., natomiast zakończenie prac planowane jest na II kwartał 2018 r.

Kontrakt nr 3b ? modernizacja odcinka Kraków Mydlniki ? Kraków Główny Towarowy (od km 62,400 do km 67,200 linii kolejowej nr 133). Uzyskano komplet decyzji o pozwoleniu na budowę oraz komplet projektów budowlanych i projektów wykonawczych.

13 lipca br. otwarto oferty ? 9 wykonawców dopuszczono do etapu II postępowania. Wybrana została oferta złożona przez Torpol.

Rozpoczęcie robót planowane jest na IV kwartał br., natomiast zakończenie prac planowane jest na IV kwartał 2018 r.

Kontrakt nr 4 ? sygnalizacja dla obszarów LCS Jaworzno Szczakowa, LCS Trzebinia, LCS Kraków Mydlniki (od km 6,847 do km 0,000 linii kolejowej nr 134 oraz od km 15,810 do km 67,636 linii kolejowej nr 133). Umowa z wykonawcą robót konsorcjum w składzie: Thales Polska sp. z o. o. oraz Thales Transportation System GmbH została podpisana 17 grudnia 2010 r. Kontrakt ten dotyczy robót w zakresie urządzeń sterowania ruchem kolejowym, jest ściśle uzależniony od postępu robót budowlanych na kontraktach podstawowych nr 1, 2, 3a, 3b. i jest on realizowany równolegle z nimi.

Zakończenie prac w ramach ww. kontraktu planowane jest na III kwartał 2020 r.

Mając na uwadze powyżej wskazane harmonogramy realizacji poszczególnych zadań PKP PLK SA planuje zakończenie prac w III kwartale 2020 roku.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
E30
Kraków
Katowice
PKP PLK
 • zyf – 24.08.2016

  3 lata 15km? To mają 1 taczkę i 2 łopaty?

 • Owieczka – 24.08.2016

  oraz jednego osła jucznego

 • soad – 24.08.2016

  Panie MIB! A Mysłowice - Katowice to już nie E30?Pewnie "kolejarze polscy" uważają że to zadanie Niemców? :)Wy z "dobrej zmiany" jesteście tacy sami jak poprzednicy albo gorsi

 • CK_Robert – 24.08.2016

  "Mamy opóźnienie, bo problemy w ludziach i sprzęcie.. Zaginął Andrzej, a on miał łopatę.."

 • oT.To – 25.08.2016

  "Mając na uwadze powyżej wskazane harmonogramy realizacji poszczególnych zadań PKP PLK SA planuje zakończenie prac w III kwartale 2020 roku."Reszta odcinków Mysłowice - Katowice planowane sa kolejne lata finansowania. Jest szansa, ze Andrzej z łopatą się odnajdzie, a jego szwagier odda plany tego odcinka po sporze rodzinnym o charakterze budowalnym.

 • soad – 25.08.2016

  "dobra zmiana"? :):):)

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....