TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Mieszkańcy Helu nie chcą autobusów
InfoRail.pl - Opublikowano: 04.01.2017 17:16:21 10 komentarzy
Mieszkańcy Helu nie chcą autobusów

W grudniu na łamach InfoRail pisaliśmy, że część pociągów z Gdyni na Półwysep Helski kończy bieg we Władysławowie. Dalej pasażerowie muszą jechać autobusem.

Jak się okazuje po niecałym miesiącu od wprowadzenia nowego rozkładu jazdy takie rozwiązanie nie sprawdziło się. Protestują mieszkańcy. Powrotu starego rozkładu jazdy chcą też władze samorządowe.

Pocięcie kursów szynobusów do Helu to nic innego jak oszczędności. Przewozy Regionalne, zapewne do spółki z Pomorskim Urzędem Marszałkowskim, uznały, że liczba pasażerów jest zbyt mała aby puszczać autobus szynowy. Rozwiązanie było zatem proste. Zastąpić go autobusem. Pasażerowie protestują bo po pierwsze podróż jest dłuższa, a po drugie standard znacznie pogorszył się. Autobusy nie są przystosowane do przewozu wózków, rowerów, nie ma też toalety.

Napisaliśmy list do Marszałka z prośbą o przeanalizowanie możliwości powrotu do poprzedniego rozkładu jazdy ? mówi Klemens Kohne, Burmistrz Helu. Decydują względy ekonomiczne ? odpowiada Ryszard Świlski, wicemarszałek województwa pomorskiego. I dodaje, że dotychczas wpłynęła tylko jedna skarga na tabor obsługujący komunikację uzupełniającą do Helu.

Na razie czekamy ? mówi Klemens Kohne. My również, Urząd Marszałkowski milczy. Smaczku całej sprawie dodaje fakt, że autobusy kursują wzdłuż zmodernizowanej niedawno trasy kolejowej, po której pociągi mogą jechać z prędkością 100 km/h. Każdy kto był na Półwyspie Helskim wie, że autobus jedzie tam z prędkością o połowę niższą. Remont kosztował około 100 mln zł.

Nowy rozkład jazdy ze wszystkim kolejowymi pociągami do Helu wejdzie w życie w kwietniu. Ale po wakacjach ponownie planowane jest puszczenie na części połączeń autobusów. Czy apele mieszkańców pomogą? Apele o przywrócenie normalności.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Hel
Władysławowo
Przewozy Regionalne
Pomorskie
 • KKZ – 04.01.2017

  Przecie szynobusy zabrali PeeRom dla PKM. Dlatego jest KaKA...

 • foka hel – 04.01.2017

  To jest zakichany obowiązek przewoźnika w tym przypadku PR żeby mieć tabor do wykonania usługi. jak nie mają niech nie startują w przetargu. Może wejdzie ktoś inny. Ktoś kto będzie świadczył usługi na poziomie.

 • www – 04.01.2017

  Nic nie zabrali PR, bo od samego początku było wiadomo, gdzie będą jeździły pociągi zakupione dla PKM. Na linię do Helu powinna zostać wybrana normalna firma, która musiałaby zarabiać. Skrócenie kursów dużych pociągów ma pewnie sens, ale dlatego na samym półwyspie powinny jeździć składy jednoczłonowe. Nie da się?PR-y na siłę przejęły niedawno linie z Malborka, a teraz nie mają taboru na Hel. Co to za dziwna biznesowa filozofia?

 • poldek – 04.01.2017

  A jest takie maleństwo na mało obłożone trasy. Nazywa się SA105. Po modernie w sam raz.

 • Johnny z Wrocławia – 04.01.2017

  Jest lepsze maleństwo na takie trasy: Pesa SA135. Niech sobie stoi na stacji we Władysławowie w oczekiwaniu na przyjazd dużego SA133/136/137/138 i po przesiadce jedzie do Helu. W drodze powrotnej niech przyjeżdża z Helu do Władysławowa tuż przed odjazdem większego z Władysławowa do Gdyni.

 • Prezes Mamijski – 04.01.2017

  Ojej. ale to trzeba mieć trochę oleju w głowie i pomyśleć. A w PR myśli się już o kolejnym malowaniu tych pojazdów a nie o tym gdzie mają jeździć.

 • Wkurzony – 04.01.2017

  Tak pozmieniali rozklad ze niema jak sie dostac do pracy

 • EWA – 05.01.2017

  DOKŁADNIE !!!! Pasażerowie protestują bo po pierwsze podróż jest dłuższa, a po drugie standard znacznie pogorszył się. Autobusy nie są przystosowane do przewozu wózków, rowerów, nie ma też toalety. JESTEM MIESZKANKĄ HELU I NIE CHCĘ AUTOBUSÓW TYLKO JAK BYŁO DOTYCHCZAS POCIĄGI :) są tanie, ekonomiczne i szybkie

 • Heniek – 07.01.2017

  O tej porze roku oczywiście mniej ludzi jeżdzi , ale w sezonie letnim można na to zarobić . W sezonie ludzie mają problem aby zakupić bilety w kasie a co dopiero u konduktora w nabitym po dach pociągu , wysiadają na Helu i cieszą się , że znowu się udało pojechać za friko bo kontrola biletu była niemożliwa . Ustawić na każdym przystanku automat biletowy , otworzyć dodatkowe kasy , wzmocnić obsługę konduktorską i kasa na zimę się znajdzie . Jakbym chciał jeżdzić autobusem to bym nim jeżdził, ale ja wybieram pociąg i pociągiem chce jechać bo jest wygodniej , szybciej i bezpieczniej . ( Ciekawe jak sobie autobus radzi po tych ostatnich opadach śniegu ?)

 • Krystyna – 07.01.2017

  No niech mi ktoś powie jak mam wejść do autobusu z wózkiem inwalidzkim! Gdyby choć autobus był niskopodłogowy !!. Kiedy w tym kraju będzie normalnie?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....