TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Ministerstwo Infrastruktury wyjaśnia kwestię obowiązkowych miejscówek
InfoRail.pl - Opublikowano: 20.07.2020 10:45:03
Ministerstwo Infrastruktury wyjaśnia kwestię obowiązkowych miejscówek

Obowiązek nabywania miejscówek dotyczy zarówno biletów jednorazowych, które wydawane są wyłącznie ze wskazaniem miejsca do siedzenia, jak również biletów okresowych, w odniesieniu do których wymagane jest posiadanie także rezerwacji miejsca na konkretne połączenie – wyjaśnia Andrzej Bittel, wiceminister infrastruktury.  

Dalej stwierdza, że rezerwacja miejsca do biletów okresowych kosztuje 1 zł. Wymóg posiadania miejscówek do biletów okresowych ma charakter okresowy i został wprowadzony na czas obowiązywania stanu epidemii COVID-19.

Decyzja podjęta po uzgodnieniach

Wprowadzenie od 4 czerwca br. wymogu obowiązkowej rezerwacji miejsc we wszystkich pociągach dalekobieżnych uruchamianych w ramach służby publicznej było następstwem decyzji, która została podjęta we współpracy pomiędzy Ministrem Infrastruktury jako organizatorem przewozów międzywojewódzkich oraz PKP Intercity S.A. jako przewoźnikiem wykonującym przewozy na jego zlecenie – podaje Bittel. W ocenie wiceministra rozwiązanie to pozwala na wdrożenie wszystkich wytycznych rządu i służb sanitarnych, zgodnych z obecnie obowiązującym rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 19 czerwca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Uwzględniając powyższe wymogi (zawarte także w rozporządzeniach poprzedzających aktualnie obowiązujące) konieczne było ograniczenie zakresu świadczonych usług poprzez wprowadzenie limitu liczby osób podróżujących jednocześnie pociągiem.

Maksymalne zestawienia

Mając na uwadze bezpieczeństwo i komfort podróży pasażerów, organizator przewozów polecił PKP Intercity S.A. zestawiać składy pociągów w maksymalnie dopuszczalnej liczbie wagonów oraz zespołów trakcyjnych, odpowiadających potrzebom pasażerów, uwzględniając długość peronów. Rozwiązania te mają na celu m.in. zapewnienie ciągłości funkcjonowania przewozów o charakterze użyteczności publicznej.

Dalej Bittel wskazuje, że przebywanie na pokładzie bez ważnego biletu oznacza konieczność zapłaty zarówno należności za przejazd jak i opłaty dodatkowej. Pasażerowie posiadający bilety okresowe zakupione do 3 czerwca br. włącznie, czyli przed wejściem zmian w życie, mogą zwrócić te bilety w odstępstwie od terminów przewidzianych na ich zwrot. Wysokość zwrotu środków jest dokonywana proporcjonalnie do liczby niewykorzystanych dni i bez potrącenia odstępnego. Pasażerowie posiadający bilety okresowe kupione do 3 czerwca br. włącznie, którzy nadal będą z tych biletów korzystać, mogą wystąpić o zwrot należności za nabywane za 1 zł obowiązkowe miejscówki po zakończeniu okresu ważności biletu okresowego lub zakończeniu ograniczeń związanych z limitowaniem liczby miejsc w pociągach.

Podwyżek nie będzie

Ani organizator przewozów ani PKP Intercity S.A. nie planują podwyżki cen biletów w najbliższym czasie – podaje na zakończenie Andrzej Bittel.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
Ministerstwo Infrastruktury
umowa
Andrzej Bittel

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....