TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Modernizacja odcinka Opole – Kędzierzyn Koźle nadzorowana
InfoRail.pl - Opublikowano: 19.02.2018 12:30:37
Modernizacja odcinka Opole – Kędzierzyn Koźle nadzorowana (foto: PKP PLK)

Modernizacja odcinka Opole – Kędzierzyn Koźle na międzynarodowej trasie E 30 ma zapewniony nadzór – poinformowały PKP PLK.

Projekt Opole – Kędzierzyn Koźle jest największą inwestycją PLK w województwie. Prawie o połowę skróci czas podróży między stolicą Opolszczyzny a Kędzierzynem Koźle. Zwiększy się komfort obsługi na 10 stacjach i przystankach. Dziś podpisana została umowa na pełnienie nadzoru nad opracowaniem dokumentacji projektowej i robotami budowlanymi, warta ponad 9,5 mln zł.

PKP PLK informują, że na terenie województwa opolskiego realizowany jest jeden z największych kolejowych projektów modernizacyjnych. Przedsięwzięcie dotyczy modernizacji magistrali kolejowej E 30 na odcinku Kędzierzyn Koźle – Opole Zachodnie. W Krajowym Programie Kolejowym wartość projektu wynosi blisko 630 mln zł.

Dla sprawnej realizacji tak dużego przedsięwzięcia - właściwego zarządzania, sprawnego nadzoru i terminowego wykonania, w tym koordynacji wszystkich kontraktów zawartych w ramach projektu oraz prowadzenie nadzoru środowiskowego, PLK podpisały umowę na pełnienie nadzoru nad opracowaniem dokumentacji projektowej i robotami budowlanymi z firmą EKOCENTRUM Sp. z o.o. z Wrocławia.

PKP PLK przypominają, że modernizacja linii E 30 na odcinku Kędzierzyn Koźle – Opole Zachodnie – obejmuje przebudowę 44 linii kolejowej. Nowe tory, urządzenia zabezpieczające i sterowania ruchem oraz nowa sieć trakcyjna zapewnią szybszy i sprawniejszych przejazd pociągów.

Linia zostanie przystosowana do ruchu pociągów z prędkością do 160 km/h. Zwiększy się komfort odprawy podróżnych. Na 10 stacjach i przystankach 20 przebudowanych peronów, będzie wyposażonych w nowe wiaty, ławki i oświetlenie oraz dostosowanych do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.

Bezpieczeństwo na skrzyżowaniach dróg z linią kolejową poprawi modernizacja 27. przejazdów kolejowo-drogowych. Sprawniejszy przejazd ciężkich składów towarowych zapewni odnowienie 66 obiektów inżynieryjnych m.in. mostów i wiaduktów. Zwiększy się przepustowość trasy, na której obecnie przejeżdża 80-90 pociągów (w tym 50 pasażerskich) na dobę.

Prace na linii E 30 na odcinku Kędzierzyn Koźle – Opole Zachodnie obejmą również rzebudowę największego mostu kolejowego nad Odrą w Opolu. Plany zakładają dobudowanie nowej konstrukcji mostowej. Każdy z dwóch torów będzie na osobnym moście (obecnie 2 tory są jednym). Projektowanie przewidziano do lipca 2019.

Podpisane dotychczas umowy 21.09.2017 r.:

· 412 mln zł (netto), na opracowanie dokumentacji projektowej oraz realizację robót budowlanych w formule "projektuj i buduj" na podstawie materiałów opracowanych w ramach projektu "Prace na linii kolejowej E30 na odcinku Kędzierzyn Koźle – Opole Zachodnie".

· 3,8 mln zł (netto), na opracowanie dokumentacji projektowej na podstawie materiałów opracowanych w ramach projektu Prace na linii kolejowej E30 na odcinku Kędzierzyn Koźle – Opole Zachodnie" na odcinku Opole Groszowice – Opole Zachodnie.

Wartość projektu "Prace na linii kolejowej E30 na odcinku Kędzierzyn Koźle – Opole Zachodnie" w zakresie linii nr 136 od km -0,206 do km 37,511 oraz linii nr 132 od km 94,281 do km 101,100 wynosi 628,5 mln zł. Dofinansowanie ze środków unijnych CEF (Connecting Europe Facility – "Łącząc Europę") przeszło 397,3 mln zł.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
Opole
Kedzierzyn-Koźle

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....