TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Możliwe ataki terrorystyczne na niemieckie pociągi
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 30.08.2017 12:48:58 2 komentarze
Możliwe ataki terrorystyczne na niemieckie pociągi

Niemiecki Federalny Urząd Kryminalny (BKA) uznał za możliwe ataki dżihadystów na infrastrukturę kolejową - podał w środę dziennik "WAZ". Policyjni eksperci doszli do takiego wniosku po analizie najnowszych publikacji Al-Kaidy - wyjaśnia gazeta.

"Zamachy na pociągi poprzez sabotaż skierowany przeciwko trasom kolejowym wydaje się zajmować coraz więcej miejsca w planowanych scenariuszach dżihadystów" - powiedział rzecznik BKA dziennikarzom reprezentującym redakcje z grupy medialnej Funke, w tym "Westdeutsche Allgemeine Zeitung" (WAZ).

Z przekazanych przez niego informacji wynika, że w lipcu na forum internetowym wykorzystywanym przez islamistów rozważana była możliwość wykolejenia pociągów w Europie. "Celem, do którego dążą, jest katastrofa na skalę porównywalną z wypadkiem w Bad Aibling w lutym 2016 roku" - wyjaśnił rzecznik BKA. W zawinionej przez dyspozytora ruchu kolizji dwóch pociągów zginęło wówczas 11 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych.

Rzecznik zastrzegł, że policji nie są znane konkretne plany zamachów na terenie Niemiec.

Polityk CDU Ansgar Heveling ocenił, że zamachy w rodzaju ataków na linie kolejowe mogą zyskać w przyszłości na znaczeniu. Jego zdaniem dżihadyści nie oczekują już od zamachowców "męczeńskiej śmierci", co powoduje, że krąg potencjalnych sprawców może się poszerzyć - powiedział chadek kierujący pracami komisji spraw wewnętrznych Bundestagu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Niemcy
  • antyislam – 30.08.2017

    Nie tylko możliwe ale i niemal pewne . Polacy nie powinni podróżować do Niemiec !

  • Zdecydowanie nie pro islamista – 02.09.2017

    Nie każdy islamista to pedofil gwałciciel lub morderca tak samo jak nie każdy katolik chodzi do kościoła. Ale jeżeli niepraktykującego katolika zobaczę w końcu w kościele to mnie to nie zdziwi. Bo jest to zgodne z jego religią. Analogicznie jeżeli islamista okaże się pedofilem (te x-letnie "żony" starych kutafionów) gwałcicielem (no wiemy co się dzieje no jak nie wiemy? wieeemy) albo mordercą, to też się nie zdziwię bo jest to zgodne z jego religią, która jest chora jak ideologia nazistów znana m. in. z Auschwitz. A więc napiszę jeszcze raz: j...ć islam! I j...ć allacha. Niech sobie każdy wstawi w kropki np. jąkać jak ma słabo pod sufitem poukładane.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....