TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Na linię 405 Miastko – Słupsk wreszcie wracają pociągi
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 04.07.2019 13:47:37
Na linię 405 Miastko – Słupsk wreszcie wracają pociągi (foto: mat. pras.)

Na modernizowanej trasie kolejowej nr 405 między Miastkiem a Słupskiem nie będzie już potrzebna autobusowa komunikacja zastępcza. Stopień zaawansowania prac pozwolił na wznowienie od piątku ruchu pociągów na tej linii.

Przebudowa linii kolejowej nr 405 na odcinku Miastko - Słupsk – Ustka prowadzona od ok. 2 lat ma zostać zakończona w IV kwartale 2019 r. Inwestycja warta 165 mln zł (bez VAT) uzyskała blisko 85 proc. dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego. Realizowana jest przez spółkę akcyjną PKP PLK.

Na trasie Miastko – Słupsk kończą się "zasadnicze prace", zmodernizowanych zostało 12 stacji i przystanków m.in. w Miastku, Kępicach i Kobylnicy Słupskiej, co pozwala na wznowienie od piątku (5 lipca) ruchu pociągów i zakończenie zastępczej komunikacji autobusowej. Przebudowane perony zyskały funkcjonalne oświetlenie, są też wyższe, co ma zapewnić pasażerom wygodne i bezpieczne wsiadanie do pociągów. W Kępicach powstało nowe przejście pod torami. Na modernizowanych peronach zamontowane zostaną jeszcze nowe wiaty, gabloty informacyjne, oznakowanie oraz ławki.

Trwają prace wykończeniowe w przejściu podziemnym na stacji w Miastku. Remontowany jest też mur oporowy. Prowadzone są prace przy wymianie nawierzchni na dojazdach do przejazdów kolejowo-drogowych. Trwa montaż urządzeń systemu sterowania ruchem kolejowym, by z końcem roku uruchomić nowe mijanki w Kawczach, Kępicach, Słonowicach i Charnowie Słupskim, co zwiększy przepustowość linii.

Na okres wakacyjny wstrzymano prace torowe na trasie Słupsk – Ustka. 20 czerwca br. uruchomiono pociągi wakacyjne, by podróżni mogli dojechać nad morze. Roboty prowadzone są bez wpływu na ruch pociągów, w tym na drugim peronie w Ustce i na moście nad rzeka Słupią.

Przebudowa linii kolejowej nr 405 na odcinku Miastko – Słupsk – Ustka ma poprawić komfort obsługi pasażerów na 18 przystankach i stacjach. Bezpieczeństwo podróżnych ma wzrosnąć dzięki wymianie urządzeń sterowania ruchem kolejowym, przebudowie 52 przejazdów kolejowo-drogowych i 12 obiektów inżynieryjnych. Zgodnie z informacją podaną przez biuro prasowe PKP PLK, po zakończeniu inwestycji przejazd między Szczecinkiem a Słupskiem ma się skrócić o ok. 12 minut.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Słupsk
Miastko
remont
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....