TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Na linię Jarocin-Gniezno wrócą pociągi osobowe
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 18.07.2017 13:04:28 4 komentarze
Na linię Jarocin-Gniezno wrócą pociągi osobowe (źródło: Wikipedia/Lichen99, lic. CC BY-SA 3.0)

43,6 mln zł kosztować ma przebudowa linii kolejowej Września – Gniezno. Dzięki niej na trasę między Jarocinem a Gnieznem powrócą pociągi osobowe.

Prace budowlane rozpoczną się na początku sierpnia, a zakończą pod koniec czerwca 2018 r. Do grudnia wykonawca ma wykonać wszystkie prace, które umożliwią wprowadzenie pociągów pasażerskich między Jarocinem a Gnieznem od nowego rozkładu jazdy na przełomie 2017 i 2018 roku.

We wtorek w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę w sprawie inwestycji. To kolejna umowa ws. trasy Gniezno-Września-Jarocin; łącznie spółka PKP PLK przeznaczyła na nią prawie 100 mln zł.

"Modernizacja trasy Jarocin-Września-Gniezno trwa od 2016 roku. Tą trasą kiedyś jeździły pociągi pasażerskie, obecnie to ważna linia towarowa. Teraz przystosowujemy ją do powrotu pociągów pasażerskich" - powiedział PAP Zbigniew Wolny z PKP PLK.

Wyjaśnił, że podpisana umowa dotyczy 23-kilometrowego odcinka między Gnieznem a Wrześnią. "Będziemy tam wymieniać tory, zrewitalizujemy też perony na czterech stacjach" - wskazał.

Dzięki wykonanym pracom między Wrześnią a Gnieznem pociągi pasażerskie będą mogły jechać z prędkością do 120 km/h. Zwiększy się także przepustowość trasy. Wyższy poziom bezpieczeństwa ruchu kolejowego ma zapewnić modernizacja urządzeń sterowania ruchem kolejowym oraz rewitalizacja 24 obiektów inżynieryjnych. Przebudowane będą stacje w Gębarzewie, Marzeninie, Czerniejewie i Żydowie.

Podróżni skorzystają z wygodniejszych, wyższych peronów z nową nawierzchnią i lepszym oświetleniem. Staną na nich nowe wiaty, ławki oraz gabloty i tablice informacyjne.

Inwestycja jest finansowana z budżetu państwa. Wykonawcą robót jest konsorcjum firm Alusta S.A. z Poznania oraz DOLKOM Wrocław Sp. z o.o.

Wcześniej Polskie Linie Kolejowe przeznaczyły ponad 56 mln zł na rewitalizację linii między Jarocinem a Gnieznem. Prace na tym odcinku mają się zakończyć we wrześniu. Na odnowionych odcinkach zapewniona jest możliwość jazdy pociągów pasażerskich z prędkością 100/120 km/h, a towarowych - 80 km/h.

"Podpisana dziś przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. umowa oznacza przygotowanie dobrej oferty dla podróżnych na trasie Gniezno - Września, a także w kierunku Jarocina. Myślimy o poprawie komunikacji w całym kraju; nie skupiamy się tylko na połączeniu największych aglomeracji, chcemy też łączyć mniejsze ośrodki. To kolejny ważny projekt dla Wielkopolski. Podobne efekty będą z realizacji innych zadań Krajowego Programu Kolejowego" - powiedział członek Zarządu PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Arnold Bresch.

Jak dodał, dla Wielkopolski w programie przewidziano projekty o wartości 5 mld zł.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wielkopolska
Jarocin
Gniezno
PKP PLK
 • kolejFAN – 19.07.2017

  Wreszcie Jarocin na powrót stanie się węzłem! Teraz brakuje tylko remontu linii do Gostynia i Kąkolewa

 • figielek – 19.07.2017

  Ale Jarocin jest węzłem :) Przecież na południe wychodzą poviągi do Krotoszyna i Ostrowa Wlkp.

 • kolejFAN – 20.07.2017

  Oczywiscie że tak,ale to są alibi zugi te do Krotoszyna.Docelowa relacja to powinien być Wrocław Gł.przez Olesnicę Rataje

 • figielek – 20.07.2017

  Zgadzam się, brakuje połączenia do Wrocławia :(

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....