TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Na Podlasiu bez rewolucji, zmiany dopiero po aneksie do umowy
- Opublikowano: 04.12.2018 11:12:08
Na Podlasiu bez rewolucji, zmiany dopiero po aneksie do umowy

Wdrożenie rozkładu jazdy pociągów 2018/2019 nie przyniesie istotnych zmian dla pasażerów Przewozów Regionalnych na Podlasiu.

Więcej zmian korzystnych dla podróżnych od 1 stycznia 2019 r., po wejściu w życie aneksu do umowy z samorządem województwa na wykonywanie przewozów kolejowych w regionie. Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów POLREGIO od 9 grudnia 2018 r. będą dotyczyły tylko zmian w godzinach kursowania pociągów. Natomiast więcej zmian przyniesie rok 2019 i aneks do umowy na wykonywanie przewozów regionalnych przewoźnika z Województwem Podlaskim. Dzięki decyzji Zarządu Województwa Podlaskiego o zwiększeniu dofinansowania do regionalnych przewozów kolejowych, było możliwe zaplanowanie lepszej oferty przewozowej. Wielkość planowanej na rok 2019 pracy eksploatacyjnej (ilość przejechanych przez pociągi kilometrów) jest niemal o 170 tys. pockm większa niż w roku bieżącym.

- Nasza decyzja przede wszystkim wynika z dbałości o mieszkańców regionu ale także o turystów. Od kilku lat staramy się, by transport kolejowy był atrakcyjny i zyskiwał coraz większą popularność – mówi Jerzy Leszczyński, marszałek województwa. – Dotyczy to zarówno połączeń codziennych, niezwykle potrzebnych osobom dojeżdżającym do pracy czy szkoły, jak też połączeń sezonowych - jak pociąg do Walił, czy też weekendowych - do Kowna. Te dwa ostatnie połączenia chcielibyśmy kontynuować w roku 2019.

W umowie Zarządu Województwa i Zarządu Przewozów Regionalnych na rok 2019 znalazło się 70 pociągów krajowych, czyli o dwa więcej niż kursuje obecnie.

- W przyszłym roku, o jedną parę zwiększy się liczba kursujących pociągów na linii Białystok – Czeremcha. Relacje dwóch par pociągów zostały wydłużone, tj. pociąg obecnie kursujący z Białegostoku do Grajewa będzie kursował do Ełku, a pociąg z Białegostoku do Łap, od nowego roku dojedzie do Szepietowa. Ponadto, wiele pociągów na trasach z Białegostoku do Kuźnicy Białostockiej, Suwałk, Czeremchy oraz z Hajnówki do Siedlec, będzie miało rozszerzone terminy kursowania, np. pociąg który w tym roku kursował w dni robocze, od nowego roku będzie kursował codziennie – powiedziała Janina Wilczewska, dyrektor Podlaskiego Oddziału Przewozów Regionalnych.

Zgodnie z wnioskami podróżnych, pociągi kursujące w komunikacji międzynarodowej na trasie Białystok – Kowno, od nowego rozkładu jazdy zyskają dodatkowe postoje na stacji Sidra oraz przystanku osobowym Augustów Port. Pociągi zostały skomunikowane na stacji Białystok z połączeniami dalekobieżnymi PKP Intercity z/w kierunku Warszawy, Łodzi, Krakowa, Opola, Wrocławia, Jeleniej Góry, czy też Szklarskiej Poręby.

Poza wskazanym wydłużeniem dotychczasowego pociągu relacji Białystok – Grajewo do Ełku, nastąpi istotna modyfikacja godzin kursowania innego połączenia na tej trasie. Pociąg odjeżdżający obecnie z Białegostoku o godzinie 12:29, w nowym rozkładzie wyruszy o godzinie 5:12. Z kolei pociąg relacji Ełk – Białystok przyjeżdżający do stacji końcowej na godzinę 13:27, od 9 grudnia br. dotrze do Białegostoku już na godzinę 9:15. Tym samym reaktywowane zostaje przedpołudniowe połączenie Ełku z Białymstokiem cieszące się niegdyś dużą popularnością wśród mieszkańców tej części regionu.

Niestety, planowane na 8 grudnia 2018 r. zakończenie prac modernizacyjnych na odcinku Hajnówka – Czeremcha nie jest możliwe. Firmie wykonującej modernizację linii kolejowej nie uda się zakończyć prac w tym terminie. W związku z tym, podróżni będą korzystać z zastępczej komunikacji autobusowej do 17 grudnia, a ruch pociągów zostanie wznowiony od 18 grudnia 2018 r. Przypominamy, że autobusy komunikacji zastępczej nie obsługują wszystkich przystanków kolejowych położonych na odcinku Hajnówka - Czeremcha. Np. przystanek Witowo został przeniesiony do miejscowości Długi Bród, a w Dobrowodzie autobus zatrzymuje się na tymczasowym przystanku.

Przejazd w autobusach komunikacji zastępczej, oznakowanych logo przewoźnika, odbywa się na podstawie biletów kolejowych. W autobusach nie ma możliwości przewozu rowerów i wózków.

Zarządca infrastruktury kolejowej (PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.) poinformował, że w ramach rozkładu jazdy 2018/2019 będzie wprowadzonych pięć jego korekt związanych z prowadzonymi pracami modernizacyjnymi na liniach kolejowych. Będą obejmowały następujące okresy: 9 XII 2018 - 9 III 2019; 10 III 2019 – 8 VI 2019; 9 VI 2019 – 31 VIII 2019; 1 IX 2019 – 19 X 2019; 20 X 2019 – 14 XII 2019.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Przewozy Regionalne
Podlaskie
rozkład jazdy

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....