TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Na Podlasiu też ZKA. Przez remonty
- Opublikowano: 05.03.2019 12:51:39
Na Podlasiu też ZKA. Przez remonty

W niedzielę, 10 marca 2019 r. zmieni się rozkład jazdy pociągów .Także tych, kursujących na terenie województwa podlaskiego.

Województwo przedstawia szczegóły korekty, która spowodowana jest przede wszystkim pracami modernizacyjnymi linii kolejowych oraz wprowadzeniem zmian uwzględniających wnioski i prośby pasażerów. W maju wprowadzona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza na trasie Hajnówka - Czeremcha.

Najbliższa zmiana rozkładu jazdy będzie dotyczyła wszystkich tras w województwie. Jest ona związana przede wszystkim z trwającymi pracami modernizacyjnymi na liniach kolejowych zarówno w regionie, jak i w głębi kraju. Nastąpią też zmiany godzin kursowania niektórych pociągów, wprowadzone na wnioski pasażerów, po uzyskaniu akceptacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

Największe zmiany czekają pasażerów podróżujących na trasie z Hajnówki do Czeremchy, gdzie od 7 maja do 8 czerwca br. będą prowadzone prace modernizacyjne wymagające wstrzymania ruchu pociągów. W zamian za niektóre pociągi będą kursowały autobusy komunikacji zastępczej. Przejazd w autobusach, oznakowanych logo POLREGIO, odbywa się na podstawie biletów kolejowych. W autobusach nie ma możliwości przewozu rowerów i wózków. Autobusy komunikacji zastępczej, z powodu trudności z dojazdem, nie będą obsługiwały wszystkich przystanków kolejowych. Np. przystanek Witowo zostanie przeniesiony do miejscowości Długi Bród, a w Dobrowodzie autobus będzie się zatrzymywał na tymczasowym przystanku. Ponieważ zastępcza komunikacja nie będzie dotyczyła wszystkich pociągów na tym odcinku, prosimy o dokładne zapoznanie się z rozkładem jazdy przy planowaniu podróży.

Od 10 marca o kilkanaście minut wydłuży się czas jazdy pociągów REGIO na trasie Białystok – Czeremcha. Powodem będą prace związane z modernizacją peronów na trasie, prowadzone przez Zarządcę infrastruktury (spółka PKP Polskie Linie Kolejowe). Ich wykonanie będzie wymagało ograniczenia prędkości pociągów, co przełoży się na nieco dłuższy czas jazdy. Dzięki przebudowie peronów poprawi się standard usług kolejowych, ponieważ zostaną wprowadzone np. ułatwienia dla osób z niepełnosprawnością.

Modernizacja linii kolejowej na odcinku Siedlce – Czeremcha, nawet o 27 minut wydłuży czas jazdy pociągów kursujących z Siedlec do Hajnówki. Pociągi w relacji powrotnej z Hajnówki do Siedlec będą jechały 15 minut dłużej.

Natomiast z powodu prac związanych z budową drogowej obwodnicy Suwałk, od 3 do 8 czerwca pociągi będą kursowały drogą okrężną i dlatego czas ich jazdy wydłuży się. Niektóre pociągi, jak np. popołudniowy pociąg z Białegostoku do Kowna w dniach 7 i 8 czerwca będzie odjeżdżał o 24 minuty wcześniej, tj. o godz. 15:25, a pociąg poranny do Kowna w dniu 8 czerwca odjedzie o 31 minut wcześniej, tj. o godz. 7:57. Inne natomiast, jak pociąg REGIO relacji Białystok – Suwałki, odjeżdżający od 10 marca o godz. 14:43, w dniach 3 – 8 czerwca będzie przyjeżdżał do stacji Suwałki 16 minut później. Prosimy o dokładne sprawdzenie rozkładów na tej trasie.

Z uwagi na liczne zmiany godzin kursowania pozostałych pociągów REGIO, w tym także na wcześniejsze godziny odjazdów, Przewozy Regionalne sugerują dokładne sprawdzanie rozkładów jazdy. Na przykład pociąg REGIO relacji Hajnówka – Siedlce, odjeżdżający z Hajnówki o godz. 5:22, będzie odjeżdżał 34 minuty wcześniej, tj. o godz. 4:48, dzięki temu został on skomunikowany z wcześniejszym pociągiem Kolei Mazowieckich w kierunku Warszawy. Pociąg REGIO relacji Ełk - Białystok, który obecnie odjeżdża z Ełku o godz. 7:43, będzie odjeżdżał 32 minuty wcześniej, tj. o godz. 7:15 i w Białymstoku będzie skomunikowany z pociągiem PKP Intercity do Warszawy. Natomiast popołudniowy pociąg REGIO z Białegostoku do Ełku, obecnie odjeżdżający o godz. 14:41, na wnioski pasażerów, został przesunięty na godz. 15:14.

Kilkuminutowe zmiany w rozkładach jazdy będą dotyczyły większości pociągów kursujących w Podlaskiem.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rozkład jazdy
Podlaskie

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....