TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Na wakacjach (cz. 7): Zapraszamy do Chabówki
Karol Wach - Opublikowano: 08.08.2011 19:37:56 1 komentarz
Na wakacjach (cz. 7): Zapraszamy do Chabówki

W tym tygodniu w naszym wakacyjnym cyklu zaproszenie na –nie bójmy się użyć wielkich słów –kolejowe wydarzenie wakacji. W ostatni weekend sierpnia (27-28) odbędzie się coroczny pokaz zabytkowych pociągów retro i parowozów –Parowozjada 2011. Gdzie? Oczywiście w Chabówce. Jest to już siódma edycja imprezy, odbywającej się na terenie tamtejszego Skansenu Taboru Kolejowego, który przy okazji warto odwiedzić. W tym roku wydarzenie zostanie zorganizowane w aurze i klimacie cesarskiej Austrii, a więc nie zabraknie nawiązań do przygód dobrego wojaka Szwejka, „CK Dezerterów”i innych podobnych historii. Któż z nas ich nie oglądał...

Zgodnie z tradycją, pierwszego dnia organizatorzy imprezy przygotowali atrakcje dla szerokiego grona odbiorców, zaś drugiego –dla fanów kolei, czyli podróże pociągami retro z przystankami na zrobienie zdjęć (tzw. „fotostopy”). I tak 27 sierpnia w programie znajdą się m.in.: mini parada parowozów, zawody drużyn trakcyjnych o Puchar Prezesa Fundacji Era Parowozów oraz pokazy składów historycznych. Wszyscy chętni będą mogli również wejść na zaplecze parowozowni i obejrzeć pokaz obrządzania parowozów. Odbędą się również pokazy związane z akcją „CK Dezerterów”, musztry wojskowej oraz składów pociągów historycznych. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych.

Drugiego dnia Parowozjady, jak zapewniają organizatorzy, również nie będzie można narzekać na brak wrażeń. Na zwiedzających czekają przejażdżki w kabinie maszynisty parowozu lub w drezynie ręcznej i samochodowej, animacje dla dzieci, bezpłatne zwiedzanie parowozowni, kulisy pracy parowozowni (ścieżka techniczna).

Warto wspomnieć o ważnym elemencie imprezy, jakim jest inicjatywa mająca na celu ratowanie pięknych, zabytkowych parowozów. Każdego roku Fundacja Era Parowozów zaprasza do zakupu upominków kolejowych i wartościowych cegiełek. Dochód ze sprzedaży pamiątek zostanie przeznaczony na ratowanie parowozów ze Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce. Organizatorzy Parowozjady 2011, PKP CARGO S.A. i Fundacja Era Parowozów, w myśl hasła „Już od pokoleń kochamy kolej…”sprawują opiekę nad zabytkowym taborem w Skansenie Taboru Kolejowego w Chabówce oraz Parowozowni Wolsztyn.

Do Skansenu będzie można przyjechać ogólnodostępnymi pociągami z Krakowa, oraz dodatkowymi pociągami retro z miejscowości: Zakopane, Dobra (k. Limanowej) i Rabka Zaryte. O szczegółach będziemy informować na bieżąco na łamach InfoRail. Do zobaczenia w Chabówce!


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Chabówka
parowóz
skansen
Parowozjada
  • podróżny – 12.08.2011

    Czy Rabka Zakryte to rabczańskie Zakopane???? Mamy Rabkę Zaryte :)))

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....