TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Nadal czekamy na oferty w przetargu dot. Rail Baltica. Dużo pytań
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 29.05.2019 10:53:22
Nadal czekamy na oferty w przetargu dot. Rail Baltica. Dużo pytań

Do 28 czerwca przesunięto termin składania ofert w przetargu na odcinek Czyżew-Białystok Rail Baltica.

O prawie miesiąc - do 28 czerwca - PKP PLK przesunęły termin składania ofert w przetargu na budowę 71 km odcinka Czyżew-Białystok międzynarodowej trasy kolejowej Rail Baltica. Oferty miały być otwarte 30 maja.

Główny powód zmiany terminu to duża liczba pytań od firm zainteresowanych udziałem w przetargu - poinformowała PAP w środę Magdalena Janus z zespołu prasowego PKP PLK SA.

Dodała, że do Krajowej Izby Gospodarczej wpłynęło także w ostatnich dniach odwołanie, którego skutkiem będą zmiany w przetargowej specyfikacji istotnych warunków zamówienia, ale nie podała jakie.

To drugi przetarg, w którym ma być wyłoniony wykonawca tej inwestycji. Postępowanie było ogłoszone pod koniec marca 2019 r. Pierwszy przetarg unieważniono w grudniu 2018 r, bo proponowane przez firmy oferty cenowe o ok. 500 mln zł brutto przekraczały wartość zamówienia - informowało PKP PLK SA.

Międzynarodowa trasa E75 Rail Baltica jest największą inwestycją kolejową w Podlaskiem, wcześniej były realizowane odcinki w województwie mazowieckim. Odcinek Czyżew-Białystok jest ostatnim fragmentem wymagającym modernizacji na trasie Warszawa-Białystok.

Ogłaszając przetarg na odcinek Czyżew-Białystok prezes PKP PLK informował w marcu w Białymstoku, że inwestycja zakłada możliwość jazdy pociągami osobowymi z prędkością do 200 km/h (wcześniej zakładano prędkość 160 km/h). Zakładany czas podróży pociągiem na trasie Warszawa-Białystok miałby wynieść po zakończeniu inwestycji "maksymalnie półtorej godziny".

Prezes PKP PLK mówił też wtedy, że do prędkości 200 km/h będzie dostosowana sieć trakcyjna, obiekty inżynieryjne, zlikwidowane wszystkie przejazdy znajdujące się w poziomie szyn, rozjazdy. PKP PLK nie podawały wartości zamówienia.

"W związku z planowanym zwiększeniem prędkości dla ruchu pociągów pasażerskich na odcinku Czyżew–Białystok, obecnie jest prowadzone postępowanie przetargowe na wykonanie analizy układu zasilania na tej trasie. Otwarcie ofert zaplanowane zostało na 5 czerwca. Planowany termin wykonania analizy to 3 miesiące od momentu wyłonienia wykonawcy" - poinformowała Janus.

PKP PLK przypominają, że na odcinku Czyżew-Białystok będzie przebudowanych osiem mostów kolejowych, największych z nich na rzece Narew ma 200 metrów. Powstanie 19 skrzyżowań dwupoziomowych i 10 przejść podziemnych. Będzie nowy przystanek Białystok-Zielone Wzgórza, przebudowane będą perony na 12 przystankach i sześciu stacjach. "Bezpieczne podróże zapewni nowoczesne lokalne centrum sterowania ruchem kolejowym w Białymstoku. Wzrośnie również bezpieczeństwo, na skrzyżowaniu dróg i torów" - podkreśliła Janus. PKP PLK zakładają, że inwestycja będzie zakończona pod koniec 2022 r.

Rail Baltica to transeuropejski korytarz transportowy, który łączy kraje nadbałtyckie z Polską i innymi krajami UE. W Polsce Rail Baltica to 341 km od Warszawy przez Białystok, Ełk do granicy z Litwą w Trakiszkach.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
Rail Baltica
przetarg

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....