W wakacje Polacy najczęściej podróżowali pomiędzy Krakowem a Warszawą. Od czerwca do końca sierpnia tą trasą przejechało niemal 690 tys. pasażerów, a więc co dwudziesty podróżujący – poinformował przewoźnik.
Gdzie jeżdżą Polacy?
W minione wakacje z usług PKP Intercity skorzystało aż 13,5 mln podróżnych. W tym czasie wzrosła też liczba pasażerów PKP Intercity na niemal wszystkich najważniejszych połączeniach. Najchętniej podróżowano między Warszawą a Krakowem – 690 tysięcy osób. Zbliżona liczba podróżnych wybrała trasę pomiędzy Trójmiastem a Warszawą – ponad 600 tys. osób. Najczęściej wybieranymi pociągami dalekobieżnymi, łączącymi stolice regionów, były składy na liniach Kraków-Trójmiasto, Poznań-Wrocław i Poznań-Trójmiasto.
Wakacyjne rekordy
Wakacje to czas, w którym z usług PKP Intercity często korzystają grupy zorganizowane. W miesiącach czerwiec – sierpień umożliwiono taki przejazd ponad 3 000 takich grup, czyli ponad 100 tys. pasażerów! Latem turyści chętnie przewożą pociągami rowery. W miesiącach wakacyjnych wykupiono niemal 76 tys. takich biletów. W stosunku do roku 2017 to wzrost o 7%, zaś porównując tę liczbę z rokiem 2015 widać aż 60% wzrost. Dlatego z myślą o wszystkich rowerzystach w tym roku PKP Intercity uruchomiło akcję "Rower za złotówkę z PKP Intercity" z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Należy jednak pamiętać, że przewóz jednośladów możliwy jest wyłącznie w wyznaczonych do tego miejscach, w pociągach dostosowanych do ich przewozu.
Gdzie kupujemy bilety?
Coraz większym zainteresowaniem cieszą się zdalne kanały sprzedaży za pośrednictwem strony www.intercity.pl oraz aplikacji mobilnej. Wygodnie i bez wychodzenia z domu jest więc możliwość uzyskania biletów na pociągi Express Intercity Premium (EIP), Express Intercity (EIC), Intercity (IC), a także na składy Twoich Linii Kolejowych (TLK). W wakacje ponad 40% biletów zostało sprzedanych właśnie za pośrednictwem tych kanałów.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Nic dziwnego. Kraków duuużo tańszy... Do Trójmiasta większość pociągów to EIP i EIC. Dramatyczne ceny.
Dodaj komentarz
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.