TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Najszybsze połączenie Lublin-Warszawa w 2 godziny i 48 minut
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 05.06.2017 00:04:52 1 komentarz
Najszybsze połączenie Lublin-Warszawa w 2 godziny i 48 minut

Pociągi na trasie Lublin-Warszawa od 11 czerwca pojadą objazdem, przez Łuków. Kolejarze przekonują, że to konieczne rozwiązanie, wprowadzane na czas modernizacji linii kolejowej nr 7, dzięki której czas podróży pociągiem na tej trasie skróci się o ok. 45 minut.

W związku z modernizacją linii Lublin-Warszawa od 11 czerwca zmienia się organizacja ruchu bezpośrednio na tej trasie i okolicznych liniach – poinformowały służby prasowe spółek PKP.

Między Lublinem a Warszawą pociągi pojadą objazdem przez Lubartów, Parczew, Radzyń Podlaski, Łuków, Siedlce i Mińsk Mazowiecki, z postojami we wszystkich tych miejscowościach. Czas podróży do stolicy wydłuży się o około 30 – 40 minut. Trasę tę obsługiwać będzie osiem par pociągów; najszybsze dojadą w 2 godziny i 48 minut.

Dzięki objazdowi mieszkańcy Lubartowa, Parczewa i Radzynia Podlaskiego zyskają bezpośrednie połączenie ze stolicą, a pasażerowie z Łukowa - z Lublinem. Ponadto, z Łukowa pojedzie w sumie 10 pociągów do stolicy.

Dla podróżnych z Puław i Dęblina zostanie wprowadzona komunikacja zastępcza - autobusy dowiozą ludzi do Łukowa, gdzie przesiądą się do pociągów z i w kierunku Warszawy. Podróżni z Nałęczowa będą natomiast przewożeni autobusami do Lublina.

Na czas modernizacji PKP Intercity obniży ceny biletów na całej trasie Warszawa – Lublin oraz na odcinkach pośrednich. Rabat wyniesie od kilku do kilkudziesięciu procent.

Zmiany dotyczyć będą też kursowania pociągów jadących z południa i zachodu Polski. Pasażerowie z Krakowa, Katowic, Kielc oraz Wrocławia dojadą składami PKP Intercity do Dęblina, skąd będą przewożeni autobusami do Nałęczowa, Puław i Lublina. Autobusowa komunikacja zastępcza będzie też funkcjonować na trasie Garwolin – Dęblin oraz na odcinku Dęblin – Lublin.

Modernizacja linii Lublin-Warszawa to największy projekt w Krajowym Programie Kolejowym. Po jej zakończeniu, co planowane jest w 2022 r., podróż najszybszym pociągiem między Warszawą a Lublinem będzie trwała 1,5 godziny, podczas gdy obecnie zajmuje 2 godziny i 15 minut. Wartość całej inwestycji szacowana jest na 3,5 mld zł.

Umowy na modernizację pierwszych dwóch odcinków, obejmujące 130 km linii kolejowej między Lublinem a Pilawą, zostały już podpisane. Prace na linii kolejowej od Lublina do Dęblina prowadzić będzie konsorcjum, którego liderem jest hiszpańska firma Astaldi; ich wartość wynosi 930,5 mln zł. Odcinek Dęblin-Pilawa – kosztem 735 mln zł - zmodernizuje konsorcjum, którego liderem jest Mostostal Kraków.

Modernizacja kolejnego fragmentu trasy, o długości 23 km, od Pilawy do Otwocka, ma kosztować 479 mln zł. Umowa w tej sprawie ma być podpisana wkrótce. Natomiast modernizacja linii na odcinku od Otwocka do Warszawy jest jeszcze w fazie projektowej.

Od połowy czerwca tego roku do grudnia 2018 r. linia między Lublinem a Pilawą będzie wyłączona z ruchu. W 2019 r. prace przeniosą się na odcinek między Pilawą a Otwockiem.

Między Pilawą a Otwockiem będzie dobudowany drugi tor, natomiast między Otwockiem a Warszawą – trzeci.

Na 150-kilomometrowej trasie Lublin-Otwock wyremontowane będą tory wraz z siecią trakcyjną, rozjazdami, przejazdami kolejowo-drogowymi i urządzeniami sterowania ruchem. Powstanie nowy przystanek Lublin-Zachód, zmodernizowanych będzie 17 stacji. Wybudowanych zostanie 77 nowych peronów, dwa nowe wiadukty oraz 11 przejść dla pieszych pod torami.

Po zakończeniu modernizacji pociągi osobowe będą tamtędy jeździć z prędkością 160 km na godzinę, a towarowe – 120 km. Między Lublinem a Warszawą kursuje obecnie 80 pociągów na dobę.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Lublin
Pilawa
PKP PLK
Warszawa
  • kolejFAN – 05.06.2017

    gamy dadzą radę??? a co w zimie? horror?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....