TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Newag dostarczy szynobus dla lubuskiego
Karol Wach - Opublikowano: 29.08.2011 19:56:21
Newag dostarczy szynobus dla lubuskiego

24 sierpnia 2011 r. województwo lubuskie rozstrzygnęło przetarg na zakup kolejnego szynobusu. Będzie to dwuczłonowy pojazd spalinowy. Przetarg wygrała firma NEWAG z Nowego Sącza. Przypomnijmy, że Newag dostarczył już swoje szyno busy dwóm innym województwom –Pomorskiemu i Opolskiemu. Wszystkie są eksploatowane przez Przewozy Regionalne.  W przetargu brały udział trzy firmy: PESA z Bydgoszczy, ZNTK z Mińska Mazowieckiego i wspomniany NEWAG z Nowego Sącza. Za nowy autobus szynowy samorząd będzie musiał zapłacić prawie 8,3 mln zł. To już dwunasty szynobus kupiony przez województwo lubuskie. Pojazd zostanie dostarczony w grudniu 2011 r. i przekazany Przewozom Regionalnym, które obsługują kolejowe połączenia w województwie. Nie jest jeszcze natomiast znana trasa, po której będzie kursował najnowszy nabytek. Urząd Marszałkowski rozpoczął właśnie negocjacje z przewoźnikiem w sprawie przyszłorocznej umowy, ruszyły też prace związane z układaniem nowego rozkładu jazdy. Dopiero po ustaleniu rozkładu będzie wskazana trasa, na którą ruszy nowy szynobus. Województwo myśli już o zakupie kolejnych autobusów szynowych, m.in. z myślą o obsłudze połączeń z Niemcami.

Tymczasem w ubiegłym tygodniu po raz pierwszy w Gorzowie Wielkopolskim pojawił się szynobus VT646 należący do DB. Pojazd został dopuszczony do ruchu w Polsce przez Urząd Transportu Kolejowego i niewykluczone, że w niedalekiej przyszłości zacznie wykonywać regularne kursy na trasie Gorzów –Berlin. Na razie promocyjny przejazd dostępny był tylko dla oficjeli. - Spotkanie odbyło się po to, aby pokazać, że uruchomienie transgranicznego połączenia jest możliwe oraz, że w dobrym kierunku idą działania władz Gorzowa i Europejskiego Ugrupowania Interesów Gospodarczych „Linia kolejowa Berlin - Gorzów', którego miasto jest współzałożycielem. Goście z Niemiec potwierdzili, że celem wizyty jest pokazanie potrzeby uruchomienia połączenia Gorzów - Berlin –mówił dyrektor Wydziału Integracji Europejskiej Jacek Jeremicz.

Pierwsza wycieka transgraniczna to kolejne działania, które mają w konsekwencji doprowadzić do uruchomienia w Gorzowie nowych połączeń kolejowych. Jednym z podjętych już działań było wystosowanie, w marcu br., apelu członków Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu dotyczącego efektywnego transportu kolejowego między województwem lubuskim a Krajami Związkowymi Brandenburgią i Berlinem i bezpośredniego połączenia Gorzowa z Berlinem. Ponadto Parlament Krajowy Branderburgii (Landtag) podjął stosowną uchwałę również dotyczącą uruchomienia bezpośredniego połączenia.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Newag
Lubuskie
przetarg
Gorzów Wielkopolski
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....