TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Newag kończy negocjacje z PFR, bez sukcesu
- Opublikowano: 03.10.2018 17:37:51 4 komentarze
Newag kończy negocjacje z PFR, bez sukcesu

Zarząd NEWAG-u poinformował że w dniu dzisiejszym (3 października) podjął decyzję o zakończeniu przeglądu potencjalnych opcji strategicznych spółki związanych z potencjalnymi procesami konsolidacyjnymi sektora produkcji taboru kolejowego w Europie, przy udziale Polskiego Funduszu Rozwoju S.A.

Decyzja Spółki podyktowana jest brakiem sformułowania możliwych kierunków współpracy strategicznej w zakresie projektu, a w szczególności sprecyzowania parametrów rozważanego projektu, w tym udostępnienia dokumentacji umożliwiającej jego ocenę do dnia publikacji niniejszego raportu.

Newag poinformował przy tym, iż do dnia dzisiejszego nie uzgodniono szczegółowych rozważanych parametrów projektu, w tym potencjalnego harmonogramu negocjacji zmierzających do jego realizacji.

W związku z powyższym Zarząd Newagu uznał, iż istnieje niskie prawdopodobieństwo realizacji projektu na tym etapie, wobec czego postanowił zakończyć rozmowy z PFR w zakresie możliwych scenariuszy konsolidacji rynku taboru kolejowego. Zarząd jednocześnie nie wyklucza rozważania powyższych opcji w przyszłości, o czym niezwłocznie poinformuje.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Newag
PFR
 • Artur Rutkowski – 03.10.2018

  Jest kupiec?

 • Kaszebe – 04.10.2018

  No cóż,widać że są równi i"równiejsi"; D.Niech zmieni PR na ostrzejszy,zacznie się tytułować"narodowym producentem"i postraszy upadkiem. To wszystko.

 • DarekP – 04.10.2018

  Nie mają czym poszantażować. Projekty robią przeważnie na czas, przez to nie ma zagrożenia przepadku dopłat z UE, eksport mają tylko do Włoch, mało któremu politykowi się chce do Nowego Sącza jechać i robić sobie zdjęcia.To i rządowe agendy ich olewają. Tak w ogóle chyba nasza Luxtorpeda ma kłopoty z silnikiem, jak słynne Gamy.

 • jatal – 04.10.2018

  @ Artur Rutkowski - Raczej nie. Rynek taboru szynowego jest trudnym rynkiem więc tym bardziej nie kupuje się zakładu gdy "jest w cenie". Z tego samego powodu również Pesa nie znalazła strategicznego partnera. Zagraniczne koncerny (jak zresztą PFR) wolą poczekać aż Newag stanieje.

 • sphinx – 04.10.2018

  @Artur RutkowskiRaczej nie o to chodzi. Najpewniej przejęcie Pesy przez PFR nie było częścią żadnego strategicznego planu tylko zwykłą przykrywką dla udzielenia pomocy publicznej (polityka).

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....