TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Newag prezentuje wnętrze Impulsów dla PKP SKM
INFORAIL/NEWAG - Opublikowano: 14.08.2015 15:05:30 6 komentarzy
wiz. Newag

Zakończony został kolejny etap realizacji umowy na dostawę dwóch pojazdów typu Impuls 31WE dla trójmiejskiej SKM. Wiemy już jak będą wyglądały pojazdy zamówione przez przewoźnika. Jak informuje producent ? nowosądecki Newag - wnę­trze utrzy­mane będzie w ele­ganc­kiej kolo­ry­styce, łączącej odcie­nie popielu i gra­fitu z charakterystycznymi turkusowymi fote­lami. W pojazdach zamontowane zostaną mobilne, bezgotówkowe automaty biletowe. Wygodne fotele, kli­ma­ty­za­cja, nowo­cze­sny system informacji pasażerskiej ? to stan­dard ofe­ro­wany pasa­że­rom w pociągach typu Impuls produkowanych przez Newag.

Impulsy, które w II kwar­tale 2016 roku wyjadą na tory, to czte­ro­czło­nowe pojazdy o dłu­gości 74 400 mm. Pomiesz­czą 511 osób, w tym 152 na miej­scach sie­dzących. Każ­dy czło­n posia­dać będzie dwie pary drzwi, a wyso­kość pod­łogi pojaz­dów dosto­so­wana zosta­nie do pero­nów SKM (960 mm). Pojazdy wypo­sa­żone będą w dodat­kowy wysu­wany stop­ień, który zni­we­luje lukę pomię­dzy tabo­rem a pero­nem.
Toa­lety, z zamkniętym obiegiem, przy­sto­so­wane będą dla osób z ogra­ni­czoną moż­li­wo­ścią poru­sza­nia się. Klima­ty­zo­wane wnę­trze, ergo­no­miczne fotele, inter­net, gniazdka elek­tryczne i wydzielona strefa do przewożenia rowerów zapewnią komfort podróży.
W pojeź­dzie zasto­so­wany zostanie nowo­cze­sny sys­tem wizu­al­nej i dźwię­ko­wej infor­ma­cji pasa­żer­skiej, moni­to­ro­wa­ne wnę­trza, kon­takt z obsługą pociągu przez tzw. inter­kom. Pociąg speł­niał będzie rygo­ry­styczne euro­pej­skie normy zde­rze­niowe i wytrzy­ma­ło­ściowe. Osiągnie pręd­kość eks­plo­ata­cyjną 160km/h.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP SKM
Newag
Impuls
 • Gruby – 14.08.2015

  Porażka i odpust. Nasze leży o klasę lepsze.

 • Krakowianin – 14.08.2015

  Bardzo estetyczne !

 • gastrolog – 14.08.2015

  No tak - intelektualna sra..ka fatmana z Brombergu!

 • MichalK – 14.08.2015

  Gruby: Owszem, klasę wyżej - w awaryjności.

 • haluja – 15.08.2015

  przecież wiecie, że on nie jest z miasta z którego niby sie podaje tylo pisze bo nie lubi tej firmy. hasełka ma śmieszne i idiotyczny bajzel na poczcie

 • www – 16.08.2015

  Dobrze, że w końcu w SKM będzie nowoczesny i ładny pociąg. Kolorystyka zewnętrzna jest przesadzona, szczególnie przy porównaniu z pociągami PKM. Wnętrze jest o wiele ładniejsze, ciekawe tylko czy wytrzyma w Trójmieście. Oby infrastruktura SKM pozwoliła na wykorzystanie możliwości Impulsów. Mam nadzieję, że to początek zmian w SKM i początek przyszłości, bo dotychczasowe modernizacje starych pociągów niewiele zmieniły.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....