TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Newag startuje w przetargu na lokomotywy dla OBB
InfoRail - Opublikowano: 21.03.2016 09:03:49 5 komentarzy
Newag startuje w przetargu na lokomotywy dla OBB

W segmencie lokomotyw elektrycznych w pierwszym kwartale Newag zamierza złożyć ofertę w postępowaniu ogłoszonym przez OBB Austria na dostawę 50 sztuk lokomotyw sześcioosiowych. Jak informuje producent przeszedł on pozytywnie proces prekwalifikacji.

Ale to nie wszystko. Newag zaznacza, że kontynuowane będą rozmowy z kilkoma przewoźnikami zainteresowanymi zakupem lokomotyw 4 i 6-osiowych. Jakimi? Tego na razie nie podano.

Ponadto producent twierdzi, że intensyfikuje proces dopuszczenia lokomotyw elektrycznych do eksploatacji na terenie kilku krajów europejskich.

W dniu 30 stycznia 2016 roku spółka podpisała umowę na dostawę 5 sześcioosiowych lokomotyw elektrycznych Dragon dla FTLPolska, natomiast w grudniu zawarła umowę na dostawę 5 lokomotyw Grifin, docelowo dla Lotos Kolej (leasing).

Newag nie kryje także zainteresowania dalszymi modernizacjami lokomotyw. Jak poinformował producent w segmencie pojazdów spalinowych spodziewa się pozyskać kilka zamówień (do czterech sztuk) w łącznej liczbie 8-10 lokomotyw 6Dg. Oczekuje ogłoszenia postępowania na modernizację kolejnej partii lokomotyw 15D w liczbie ponad 40 sztuk z terminem realizacji dostaw do końca 2018 roku. Nie mniej jednak firma podała, iż naprawy rewizyjne są mało rentowne.

Spółka przypomina też, że w dniu 7 sierpnia 2015 roku zawarła kolejną umowę ze spółką PKP Intercity. Jej przedmiotem jest wykonanie napraw rewizyjnych lokomotyw elektrycznych wraz ze świadczeniami dodatkowymi.

I wreszcie ważnym projektem, którego realizacja rozpoczęła się w 2015 roku to projekt szerokiej modernizacji lokomotywy spalinowej typu M62 z przeznaczeniem na rynek polski oraz wschodni. Dotychczasowe bardzo duże doświadczenie konstruktorów Działu Badań i Rozwoju w zakresie projektowania lokomotyw spalinowych pozwoliło na podjęcie się tego projektu stosując innowacyjne i nowoczesne rozwiązania techniczne ? informuje Newag.

Rozpoczęły się również prace projektowe nad druga generacją lokomotyw spalinowych serii SM/ST48 obejmujące głownie zakres układu chłodzenia silnika spalinowego i konstrukcji nadwozia pojazdów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Newag
lokomotywa
OBB
 • Cynk – 21.03.2016

  Oj oj chyba pasa zostaje w tyle. A maja taki doskonaly i niezawodny produkt jak gama a nigdzie go nie oferują. Szkoda

 • vxy – 21.03.2016

  powodzenia newag 50 dragonów dla austrii to byłoby coś!chyba musicie pospieszyć się z tym multisystemem

 • krakauer – 21.03.2016

  Brawo NEWAG !

 • z NS – 21.03.2016

  serce się raduje kiedy czyta się takie informacje. Radować się będzie jeszcze bardziej kiedy Newag zgarnie ww. przetarg dla OBB, czego sobie i innym życzę. Zawsze wszak trzeba się cieszyć z sukcesów polskich firm.

 • Hanys z rzyci – 21.03.2016

  Hmmm newag i Austria ? Jest takie powiedzonko o kaktusie na dloni :) Mongolia albo Kazachstan to tak.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....