TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Nieudany początek wakacji. Zamiast Pendolino do Kołobrzegu jeżdżą wagony
InfoRail.pl - Opublikowano: 25.06.2018 09:22:51 2 komentarze
Nieudany początek wakacji. Zamiast Pendolino do Kołobrzegu jeżdżą wagony

PKP Intercity zaplanowały na wakacje kursowanie trzech par pociągów kategorii EIP do Kołobrzegu. Miały ruszyć 23 czerwca. Ruszyły, ale tylko teoretycznie. W praktyce połączenia te były obsługiwane przez składy wagonowe.

Według informacji, jakie dostaliśmy od naszych Czytelników sporo do życzenia pozostawiał także standard wagonów, jakie zastępowały pociągi Pendolino. Nie były to najlepsze wagony, jakimi dysponuje przewoźnik.

Co więcej wygląda na to, że sytuacja taka to nie jednostkowy przypadek. Również w niedzielę, podobnie jak w sobotę, pociągi EIP1840, EIP 8140, EIP8230 oraz EIP3802 obsługiwały składy wagonowe. Dwa ostatnie tylko na odcinku Kołobrzeg – Gdynia Główna i Gdynia Główna – Kołobrzeg. Oznaczało to dodatkowe utrudnienia dla pasażerów, którzy w Gdyni musieli zaliczyć przesiadkę. Nie o taki standard podróży chyba chodzi w przypadku najwyższej kategorii pociągów?

Pomysł uruchomienia aż trzech połączeń wakacyjnych na ED250 do Kołobrzegu od samego początku wydawał się … kontrowersyjny. Wygląda na to, że nadal są problemy w maksymalnym wykorzystaniem tych pociągów. PKP Intercity mając świadomość, że co najmniej trzy jednostki są wyłączone z ruchu powinny chyba staranniej przemyśleć sens uruchamiania wakacyjnych pociągów właśnie na ED250. Przypomnijmy, że nadal dwie są w naprawach powypadkowych, kolejne trafiają na naprawy bieżące. Czy zatem nie lepszym rozwiązaniem byłoby wpisanie do rozkładu jazdy składów wagonowych, nawet w kategorii EIC?

W poniedziałek, 25 czerwca, nadal utrzyma się sytuacja z weekendu. Nasz Czytelnik sugeruje nawet, że utrzyma się ona znacznie dłużej. Będziemy ją monitorować.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
Kołobrzeg
EIP
 • Szymon Blachura – 25.06.2018

  Dlaczego nie można normalnie puszczać do kurortów składów wagonowych w kategorii Ekspres? Po co kombinować z Kołobrzegiem, Zakopanem skoro dziobaków brakuje między największymi miastami w Polsce. Proponuje jeszcze dołożyć do tego Szklarską Porębę i Zagórz....

 • kolejFAN – 25.06.2018

  ja to bym się cieszył że zamiast nonpendolino mam wagony. Oczywiście nie w astronomicznej taryfie EIC-P bo to jakaś kpina..

 • Adalbertus Kresowy – 25.06.2018

  Pendolino-srendolino

 • Wieczorek Dariusz – 25.06.2018

  Rozwiązanie jest banalnie proste – w rozkładzie wpisać EIC i od biedy, gdy się będzie dysponowało składami, wysyłać ED250.

 • Paweł Mielewczyk – 25.06.2018

  W artykule piszecie że wagony za EIP nie są najlepsze. Nie zgodzę się z tą opinią, ponieważ wczoraj dodatkowy EIP w rel. Warszaw Zachodnia - Kołobrzeg - Warszawa Zachodnia, miał klimatyzowane wagony: oto dowód. Fotka zrobiona wczoraj w Lęborku, podczas postoju:

 • Sebbastian Pioro – 25.06.2018

  Pociagi sa porozbijane - bo tak jezdża nasi wspaniali kierowcy wjezdzajacy na przejazd przed pociag... Poza tym bardziej przeraza mnie to, ze ostatnio pkp ma problem takze z punktualnością... 17.06 wracalem z Krakowa - moj pociag jedynie 70 minut opóżnienia... Żenada... Dwa tygodnie wczesniej jechalem do Wroclawia Pendolino - na trasie zlapal kwadrans opóźnienia... Porazka...

 • Edi666 – 25.06.2018

  Kasę biorą jak za Pendolino, a puszczają wagony jak w TLK

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....