TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Nowa koncepcja dworca we Władysławowie
- Opublikowano: 25.03.2019 12:44:21
Nowa koncepcja dworca we Władysławowie (foto: UM Władysławowo)

Dworzec PKP we Władysławowie, jeden z najbardziej obleganych obiektów w sezonie letnim, zostanie przebudowany. To wiadomo nie od dziś. Zmieniła się jednak koncepcja i remont ma zostać wykonany według innego niż pierwotnie zakładano wariantu.

Kolejarzom zmieniła się bowiem wizja zaadaptowania dworca na przestrzeń kulturalno-biblioteczną, będącej częścią listu intencyjnego z 2016 roku. Zgodnie z ostatnio otrzymanymi przez samorządowców informacjami, PKP S.A. rozpoczęła już nawet proces realizacji inwestycji według nowej koncepcji, który ma zostać oficjalnie zakończony na początku 2022 roku.

Gmina Władysławowo na czele z Burmistrzem pozostaje przy wizji utworzenia w budynku dworca we Władysławowie biblioteki autorstwa cenionego architekta dr Jana Sikory, z którego efektownego projektu w postaci "Stacji Kultura" można korzystać na dworcu w Rumi. Było to pokłosie podpisanego w 2016 roku z PKP S.A. listu intencyjnego, związanego z modernizacją Dworca PKP we Władysławowie. Projekt zakładał m.in. utworzenie biblioteki, kącika malucha, sali konferencyjnej oraz informacji turystycznej.

6 listopada 2017 roku, przedstawiciele PKP S.A. na organizowanych w Urzędzie Miejskim warsztatach kreatywnych, poinformowali obecnych na spotkaniu o nowych, a nie związanych z wcześniej dyskutowanym projektem, koncepcjach. Te, nie zostały dobrze przyjęte przez mieszkańców i Burmistrza, którzy optowali za pierwotną wizją przebudowy oraz zagospodarowaniem budynku dworca na cele kulturalne i edukacyjne. W 2018 roku, aby potwierdzić wolę realizacji innowacyjnego projektu dr Jana Sikory, Burmistrz w Warszawie odbył spotkanie z Prezesem Zarządu grupy PKP Krzysztofem Mamińskim. Pomimo porozumienia w tej sprawie, kilka miesięcy później PKP zmieniło jednak front i samą koncepcję modernizacji Dworca PKP we Władysławowie.

Z otrzymanego przez samorząd na początku marca 2019 roku pisma od PKP S.A. wynika, że "Przebudowa dworca kolejowego Władysławowo" będzie realizowana. Zadanie zostanie wykonane zgodnie ze Studium Wykonalności, zatwierdzonym przez spółkę w 2018 roku, umożliwiającym przeprowadzenie inwestycji oraz otrzymanie jej dofinansowania ze środków UE. Przebudowa przewiduje w zakresie kondygnacji parteru m.in.: powiększenie poczekalni pasażerskiej, która znajdzie się w bryle głównej budynku, przeniesienie i powiększenie pomieszczeń kas biletowych, przylegających do poczekalni, dodanie przylegającego pomieszczenia kas sezonowych obsługujących zwiększony ruch wakacyjny, czy utworzenie niezależnego pomieszczenia sezonowej poczekalni z niezależnym wejściem, wyposażonej w odpowiednie media do najmu. Na terenach przylegających do budynku dworca planuje się realizacje dwóch parkingów dla samochodów osobowych. Ponadto, projektuje się estetyzację otoczenia poprzez oczyszczenie terenów przyległych z tymczasowych obiektów komercyjnych oraz przygotowanie terenu przylegającego od północy do budynku dworca pod inwestycję. Spółka jest w trakcie przeprowadzania analiz dotyczących potencjału ww. terenu pod kątem realizacji budynku handlowego.

Obecnie zakończono proces przygotowawczy do udzielenia zlecenia na opracowanie dokumentacji projektowej. Planowany zakres prac zakłada kompleksową przebudowę istniejącego budynku z dostosowaniem do nowej wysokości peronów, a także zapewnienie aktualnego standardu obsługi pasażerów dla dworca danej kategorii (dworzec regionalny) oraz pełnej dostępności dla osób o ograniczonej mobilności przy zachowaniu zasad uniwersalnego projektowania. Szacowany budżet inwestycji to ok. 12 mln zł. Planowany harmonogram przewiduje: rozpoczęcie projektowania w 2 kwartale 2019 roku, uruchomienie postępowania na wybór wykonawcy robót budowlanych w 1 kwartale 2020 roku oraz otwarcie dworca po modernizacji na początku 2022 roku.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
dworzec
Władysławowo
PKP SA

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....